Світова епідемія: як вірус Зіка став глобальною загрозою. Інфографіка

Вакцини проти вірусу поки що немає.

Останнім часом вірус Зіка набуває розголосу через небезпеку широкого поширення у світі. У 2015 році вірус потрапив з Африки й Азії до Південної Америки. Хвороба швидко поширилися материком. Вірус передається через комарів роду Aedes, тому лікарі кажуть, що з усіх країн американського континенту епідемія омине лише Чилі та Канаду, де ці комахи не мешкають.

ВідеоУ штаті Флорида оголошено надзвичайний стан у зв'язку з вірусом Зіка

Вперше вірус Зіка виявили в 1947 році у макаки-резусу. Тварина мешкає в лісі Зіка поруч з озером Вікторія в Уганді. Пізніше збудник лихоманки знайшли у комарів роду Aedes. У 1952 році в Уганді і Танзанії були зафіксовані випадки зараження людини. Відтоді епізодичні спалахи інфекції реєструвалися в Африці, Південній і Південно-Східній Азії.

Так, у 2007 році вірус зафіксували на тихоокеанському острові Яп, у 2013 – у Французькій Полінезії. У березні 2014 року спалах вірусу був помічений на острові Пасхи. У травні 2015 року вірус поширився на північному сході Бразилії. Затим епідемія стала швидко поширюватися на сусідні країни.

Вірус Зіка

Зазначимо, найбільше лікарі стурбовані тим фактом, що у жінок, які хворіли вірусом Зіка під час вагітності, підвищується ризик народження дітей з мікроцефалією, тобто зі зменшеним розміром черепа і головного мозку за нормальних розмірів інших частин тіла. Мікроцефалія супроводжується розумовою недостатністю.

Так, уряд Сальвадору, Колумбії, Ямайки та Еквадору радить жінкам відкласти материнство на кілька найближчих років, аби уникнути ризику мікроцефалії у новонароджених.

Нагадаємо, 2 лютого ВООЗ визнала вірус Зіка загрозою світового масштабу і оголосила режим надзвичайного стану. 10 лютого зафіксували першого хворого на вірус Зіка в Китаї. Чоловік повернувся на батьківщину з Венесуели. Також вірус був зафіксований у деяких країнах Європи, зокрема в Данії та Швеції. Усі хворі повернулися з країн, де розпочалася епідемія хвороби.

ВідеоПерший випадок зараження вірусом Зіка вагітної європейки зафіксували у Іспанії

Вакцини проти вірусу поки що немає. Але вчені заявили, що вона може бути готова до кінця цього року. Наразі її тестують на тваринах.

вирус Зика

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: