Трамп вирішив відкрити американське консульство у Гренландії

У Білому домі вважають, що це допоможе інтересам США в Арктиці.

Адміністрація президента США Дональда Трампа планує відкрити американське консульство у Гренландії вперше за багато десятиліть. 

Про це повідомляє The New York Times.

У листі до Конгресу Державний департамент зазначає, що відновлення консульства в адміністративному центрі Гренландії Нууку є частиною більш широкого плану щодо збільшення присутності США в Арктиці.

"США мають "стратегічний інтерес у зміцненні політичних, економічних та комерційних відносин у всьому Арктичному регіоні", - йдеться у листі до Комітету з міжнародних зв'язків Сенату.

Постійна дипломатична присутність дозволить США "захистити основні справедливості в Гренландії, розвиваючи при цьому більш глибокі відносини з гренландськими чиновниками та суспільством", - йдеться у листі.

Держдепартамент зазначає, що консульство буде "критичною складовою наших зусиль щодо збільшення присутності США в Арктиці та послужить ефективною платформою для просування американських інтересів у Гренландії".

Конгрес, швидше за все, був би відкритим до цієї ідеї, але після дій Трампа ця пропозиція, ймовірно, отримає більшу перевірку.

США відкрили консульство у Гренландії 1940 року після нацистської окупації Данії. Дипустанова закрилася 1953 року. Нове консульство планується відкрити наступного року.

Раніше Трамп підтвердив, що він просив свою адміністрацію вивчити питання можливої купівлі Гренландії.

У Данії таку ідею президента США сприйняли з подивом і заявили, що острів не продається. Данський прем'єр-міністр Метте Фредеріксен назвала ідею абсурдною. Раніше королівська сім'я запросила Трампа відвідати Данію 2 і 3 вересня під час європейської поїздки. Візит до Данії Трамп скасував.

Відео Трамп збирався платити Данії щороку по 600 мільйонів доларів за купівлю Ґренландії

Щоправда, скільки років тривали би ці виплати, не уточнили. Місцеві видання, з посиланням на власні джерела в Білому домі, пишуть і про те, що розглядалась і разова велика виплата. Та прем'єрка Данії Метте Фредриксен назвала цю ідею абсурдною і відмовилась обговорювати з Трампом продаж острова.    

Трамп збирався платити Данії щороку по 600 мільйонів доларів за купівлю Ґренландії

 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів