Туреччина може заблокувати угоду з ЄС щодо мігрантів

У березні керівництво Євросоюзу і Туреччини погодило принципи вирішення міграційної кризи.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що парламент країни заблокує угоду з Євросоюзом щодо вирішення міграційної кризи в Європі, якщо не буде просування у питанні введення безвізового режиму з ЄС для турецьких громадян.

Ердоган також зазначив, що кошти, які влада ЄС обіцяла направити Анкарі для облаштування таборів біженців, ще не отримані.

У березні керівництво Євросоюзу і Туреччини погодило принципи вирішення міграційної кризи. У рамках угоди з 20 березня всі нелегальні мігранти, які прибувають в Грецію, мали повертатися назад у Туреччину. Анкара погодилася приймати мігрантів в обмін на отримання фінансової допомоги від ЄС і запровадження безвізового режиму для турецьких громадян.

У травні голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер заявив, що договір про безвізовий режим може зірватися, якщо Анкара не виконає всі взяті на себе зобов'язання.

Як зазначалося, Туреччина повинна виконати 72 вимоги, висунуті ЄС, щоб рішення про введення безвізового режиму було позитивним. Європейська комісія раніше заявила, що більшість вимог виконано, проте Європейський парламент відмовляється голосувати з цього питання до того моменту, поки Анкара не виконає всі вимоги.

Зокрема, ЄС вимагає від Анкари привести своє антитерористичне законодавство у відповідність з європейськими нормами і звузити визначення такого поняття як "тероризм". На початку травня Ердоган заявив, що його країна не буде змінювати антитерористичні закони в обмін на безвізовий режим з ЄС.

Нагадаємо, що раніше людей без офіційного статусу біженця почали депортувати в Туреччину, а з її території в Європу перевезуть стільки ж з оформленими документами сирійців.

Також ЗМІ пишуть, що турецькі прикордонники розстрілюють біженців на кордоні з Сирією при спробі останніх перетнути кордон з Туреччиною.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: