У ЦВК Білорусі заявили, що не мають інформації про дату інавгурації Лукашенка

У ЦВК Білорусі заявили, що не мають інформації про дату інавгурації Лукашенка

Президентські вибори в країні відбулися 9 серпня.

Голова білоруської ЦВК Лідія Єрмошина заявила, що не знає дати інавгурації Олександра Лукашенка, який, за офіційними даними, отримав 80,23% голосів здобув перемогу на виборах 9 серпня. 

Про це повідомило видання Naviny.by.

За її словами, вона не знає дати: "Ні, я поняття не маю". Крім того, голова Центрвиборчкому зазначила, що організація інавгурції не входить до її обов'язків. Цим займається Адміністрація президента, а ЦВК - запрошена особа. 

"До 9 жовтня, у двомісячний термін після проведення виборів, повинна бути призначена (інавгурація - Ред.)", - зазначила Єрмошина.

Нагадаємо, 9 серпня у Білорусі відбулися вибори президента. Після оприлюднення даних перших екзитполів, білоруси вийшли на акції протестів у багатьох містах країни. Сталися перші сутички з ОМОНом.

10 серпня ЦВК Білорусі оприлюднило результати виборів. Згідно з офіційними даними, Олександр Лукашенко переміг з результатом 80,23%. Його головна опонентка Світлана Тихановська отримала 9,9% голосів. Вона не визнала результати виборів та оголосила себе переможцем. 11 серпня зранку Тихановська виїхала до Литви.

Протести тривають від 9 серпня. У неділю, 16 серпня, у десятках білоруських міст відбувся марш свободи – наймасовіша акція протесту в історії незалежної Білорусі. Від 17 липня опозиція оголосила загальнонаціональний страйк. Кандидатка в президенти, яку підтримала більшість білорусів, Світлана Тихановська з Литви заявила, що готова стати національною лідеркою.

Відео Білоруська опозиція: у Лукашенка немає підстав залишатися президентом

У Лукашенка немає підстав залишатися президентом Білорусі. Про це заявила лідер білоруської опозиції Світлани Тихановської у комітеті з політичних справ і демократії ПАРЄ. Сьогодні комітет розглянув ситуацію в Білорусі і запросив на слухання як Тихановську, так і представника білоруського парламенту. Детальніше – у прямому включенні.

Білоруська опозиція: у Лукашенка немає підстав залишатися президентом

 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів