Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Нідерландах пояснили, чому не заарештували викритих російських шпигунів

Розслідування щодо чотирьох росіян стосувалося розвідувальної операції, а не кримінального провадження.

Спецслужба Нідерландів не стала арештовувати чотирьох російських шпигунів, оскільки не йшлося про "кримінальне розслідування". Так обґрунтував дії співробітників спецслужби прем'єр-міністр країни Марк Рютте у п'ятницю, 5 жовтня, на прес-конференції в Гаазі.

За його словами, чотирьох росіян, яких Нідерланди звинувачують у намірі здійснення кібератаки на Організацію із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ), було негайно видворено з країни. Після затримання 13 квітня їх посадили на літак до Москви, конфіскувавши при цьому обладнання, необхідне для кібератаки.

"Пріоритет був не лише в тому, щоб зупинити цю операцію (…), але також у тому, щоб отримати якомога більше інформації щодо діяльності цих російських шпигунів", - зазначив Рютте. "Ми також змогли конфіскувати їхні речі, і їх було цікаво проаналізувати. Саме з цих причин директор (нідерландської спецслужби - Ред.) MIVD вирішив не арештовувати їх", - додав прем'єр-міністр Нідердандів.

ВідеоНідерланди запобігли кібератаці ГРУ на Організацію із заборони хімічної зброї

Російських шпигунів заскочили на гарячому. Нідерланди запобігли кібератаці ГРУ на Організацію із заборони хімічної зброї. Саме ця організація довела - Москва труїла мирних жителів сирійського міста Дума бойовим хлором. А екс-розвідника Скрипаля та його доньку - токсином "Новачок". Атакувати організацію четверо росіян намагалися просто біля її будівлі через внутрішню мережу. 

Нідерланди запобігли кібератаці ГРУ на Організацію із заборони хімічної зброї

Нагадаємо, напередодні Нідерланди заявили про те, що у квітні на їхній території було попереджено кібератаку на ОЗХЗ, яку нібито планували четверо росіян з дипломатичними паспортами. За кілька годин після цього повідомлення США заявили про обвинувачення щодо сімох росіян, підозрюваних у різноманітних кіберзлочинах, зокрема в кібератаках на сервери кількох міжнародних організацій, включно з ОЗХЗ, ФІФА, Всесвітнім антидопінговим агентством (WADA) та Міжнародною асоціацією легкоатлетичних федерацій (IAAF). До числа обвинувачених в США належать і четверо росіян, висланих з Нідерландів.

За допомогою кібератак на WADA та IAAF, за даними американських слідчих, російські хакери прагнули відволікти увагу від закидів щодо контрольованої державою системи вживання допінгу в РФ.

5 жовтня представник німецького уряду також заявив, що за кібератаками на німецькі установи в останні роки вірогідно стоїть Росія.

Залиште свій коментар

Вибір редакції