Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Німеччині екоактивісти на дев'ять годин захопили теплоелектростанцію

Вони не згодні з положеннями проєкту закону про відмову від вугільної енергетики.

У неділю, 2 лютого, у німецькому місті Даттельн неподалік від Дортмунда понад сотня активістів, які виступають на захист клімату, на знак протесту проти проєкту закону про відмову від вугільної енергетики на кілька годин захопили теплоелектростанцію (ТЕС).

Як повідомляє Deutsche Welle, екоактивісти проникли на територію ТЕС та заблокували її інфраструктуру.

За даними поліції, біля 120 активістів проникли на територію електростанції, виламавши ворота.

Як стверджують в поліції, протест пройшов мирно. Утім, самі учасники акції кажуть про близько 150 людей, які блокували об'єкти інфраструктури на території ТЕС. Коли поліція розпочала операцію з витіснення протестувальників з території ТЕС, організатори заявили про завершення акції, яка тривала близько дев'яти годин.

Активісти назвали захоплення теплоелектростанції "дуже успішною акцією" і додали, що ця акція є лише початком їхнього спротиву.

Як пише видання, екоактивісти називають електростанцію Datteln IV, яку поки не ввели в експлуатацію і яка має працювати на кам'яному вугіллі, "останнім цвяхом у труну кліматичної справедливості".

Зазначається, що оператор електростанції вже подав заяву в поліцію через незаконне вторгнення на територію.

У схваленому нещодавно німецьким урядом законопроєкті йдеться, що ФРН має припинити виробництво електроенергії з вугілля до 2038 року. Природоохоронні організації та екоактивісти виступають за більш ранню відмову від вугільної енергетики та вважають заходи уряду недостатніми.

Нагадаємо, найсерйознішими загрозами для світової економіки Всесвітній економічний форум у Давосі (ВЕФ) назвав вимирання видів флори і фауни і кліматичні катастрофи.

Раніше повідомлялося, що Європейський Союз планує виділити чверть свого бюджету у розмірі 1 трлн євро на боротьбу зі змінами клімату та в наступні 10 років зробити економіку ЄС більш екологічною.

12 грудня 2019 року голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн представила програму ЄС по захисту клімату "Green Deal" ("Зелена угода"). Згідно з якою до 2030 року ЄС має скороти обсяги викидів парникових газів на 50-55% порівняно з показником 1990 року. Програма передбачає широкий спектр заходів на захист клімату та перетворення ЄС до 2050 року на "кліматично нейтральну зону", тобто з нульовими показниками викидів шкідливих для клімату газів.

Плейлист 15 відео Екологічна активістка Ґрета Тунберґ

Ґрета за якийсь рік пройшла шлях від невідомої ніким дівчини до однієї з "ікон" молодіжного кліматичного активізму, від насміхань з боку поважних діячів і світових лідерів до "людини року" за версією авторитетного американського видання Time.

Екологічна активістка Ґрета Тунберґ

Вибір редакції