У США вперше за останні вісім років у людини підтвердили мавпячу віспу

У США вперше за останні вісім років у людини підтвердили мавпячу віспу

Фото: Pexels

Випадок зафіксували у Техасі, а інфікований прилетів із Нігерії.

У мешканця Далласа у штаті Техас у США, який нещодавно повернувся з Нігерії, підтвердили позитивний результат щодо інфікування рідкісною для людей мавпячою віспою.

Це перший підтверджений у США випадок цієї хвороби від 2003 року, заявили чиновники і запевнили, що громадськість не повинна турбуватися за безпеку. Про це пише Yahoo News.

"Цей випадок, хоча і рідкісний, не є причиною для тривоги, і ми не очікуємо жодної загрози для широкої громадськості", - ідеться в заяві департаменту охорони здоров'я округу Даллас із посиланням на суддю округу Даллас Клей Дженкінс.

В аеропорту та під час польоту пасажири були в масках.

"Вважається, що ризик розповсюдження мавп’ячої віспи повітряно-крапельним шляхом серед інших людей у ​​літаках та аеропортах є низьким", - зазначили в департаменті охорони здоров’я.

Мавпяча віспа входить до сімейства вірусів, що й звичайна віспа, проте вона – рідкісна й потенційно смертельна вірусна інфекція, яка починається з грипоподібних симптомів і прогресує до висипу на обличчі та тілі. Це, як правило, триває два-чотири тижні. Люди, які не мають симптомів, не здатні передавати вірус, зазначає департамент охорони здоров'я.

Лабораторне дослідження підтвердило, що пацієнт інфікований штамом вірусу, який переважно спостерігається в Західній Африці, зокрема Нігерії. Інфекції мавпячої віспи, які спричинені цим штамом, смертельні приблизно в однієї людини зі 100. Хвороба найсильніше вражає людей з ослабленою імунною системою.

Далласький інфікований перебуває на ізоляції в місцевій лікарні, його стан – стабільний.

Нині Центри з контролю та профілактики захворювань у США співпрацюють з місцевими службовцями охорони здоров'я, щоб зв'язатися з пасажирами авіакомпаній та іншими особами, які контактували із зараженим мандрівником під час перельотів з Лагосу в Нігерії до Атланти 8 липня та від Атланти до Далласа 9 липня.

2003 року в США мавпячою віспою заразилися пів сотні людей. До Сполучених Штатів були завезені інфіковані гризуни з Африки, від них хвороба передалася собакам, а потім – і людям.

Повʼязані теми:

Наступна публікація