Смертельні цифри. Amnesty International оприлюднила статистику страт у світі

Дата публікації
Перегляди
1602
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Смертельні цифри. Amnesty International оприлюднила статистику страт у світі

Фото: Associated Press

Правозахисники звітують, що в світі стає все менше смертних покарань.

Минулого року в світі було страчено не менше 690 осіб, але загалом кількість виконаних смертельних вироків зменшується. Про це йдеться в доповіді міжнародної правозахисної організації Amnesty International, яку поширили в Берліні (Німеччина), повідомляє видання DW.

Правозахисники уточнюють, найбільше злочинців стратили у Китаї, Ірані та Саудівській Аравії. За даними Amnesty International, зараз у світі скоротилася кількість страт. Так, 2018 року не менше ніж в 20 державах були страчені щонайменше 690 осіб, а роком раніше - на 303 особи більше.

За словами генерального секретаря німецького відділення AI Маркуса Беко, 1987 року держав, які виконують смертні вироки, налічувалося всього 69. Він назвав останні зміни важливим кроком на шляху "до світу без страт".

За інформацією правозахисників, Китай залишається на вершині списку за кількістю приведених у виконання смертних вироків. 2018 року там стратили кілька тисяч осіб. Того ж року в Ірані зафіксовані 253 страти, в Саудівській Аравії - 149, у В'єтнамі та Іраку - не менше 85 і 52 відповідно.

Як відомо, останніми впровадили смертну кару у Брунеї. 28 березня 2019 року там ухвалили новий кримінальний кодекс, який передбачає забивання камінням гомосексуалістів та невірних у подружньому житті.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що наразі смертна кара є дозволеною у 56 країнах світу. Більша частина страт припадає на Середній Схід та Північно-Африканський регіон. Там до позбавлення життя, як покарання, вдається ціла низка країн, переважно Іран, Ірак, Пакистан та Саудівська Аравія. 

У період від 2007 до 2018 у різних державах світу позбавили життя не менш ніж 12 000 людей. Найбільше страт відбулося у 2008 році - їхня кількість нараховує 2395. А найменше - у 2010. Тоді загинули 534 людини.

Український моряк, якому загрожувала смертна кара в Ірані, повернувся до Києва

Український моряк, якому загрожувала смертна кара в Ірані, повернувся до Києва
Наступна публікація