Учені вирахували середній інкубаційний період для нового коронавірусу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Поки що дослідники дійшли заспокійливого висновку: 14-денного карантину зазвичай достатньо.

Згідно з останніми дослідженнями, COVID-19 має середній інкубаційний період 5,1 дня.

Про це йдеться у роботі медиків з Університету Джона Гопкінса, пише Science Alert.

Команда дослідників вивчила 181 випадок зараження нової коронавірусною інфекцією за межами провінції Хубей в Китаї до 24 лютого цього року.

Записуючи час можливого зараження, появу симптомів, підвищення температури і виявлення владою кожного з випадків, команда створила модель розподілу інкубаційного періоду.

Інкубаційний період – це час між тим, коли людина підхопила вірус, і тим, коли у неї почали з’являтися перші симптоми.

Поки що невідомо, наскільки заразний коронавірус, коли люди не має симптомів, втім були повідомлення про передавання вірусу від тих, у кого взагалі не було симптомів.

При цьому, як і у випадку з іншими коронавірусами, найбільше шансів передати хворобу через кашель та чхання.

Команда виявила, що менш ніж у 2,5% інфікованих симптоми виявляться протягом 2,2 днів; передбачуваний середній інкубаційний період склав 5,1 дня; і 97,5% виявлять симптоми протягом 11,5 днів.

"З огляду на наш аналіз загальнодоступних даних, поточна рекомендація для активного моніторингу або карантину протягом 14 днів є розумною", - каже епідеміолог Джастін Лесслер зі Школи громадської охорони здоров'я Блумберга імені Джона Гопкінса.

Водночас він зазначає, що з цим періодом деякі випадки будуть пропущені в довгостроковій перспективі.

Раніше були побоювання, що інкубаційний період нової коронавірусної інфекції довший, коли дослідники виявили пацієнтів з інкубаційним періодом, який тривав 19 і 24 дні.

Але засновуючись на 181 випадку, команда з Джона Гопкінса підрахувала, що на кожні 10 тисяч людей, поміщених на 14-денний карантин, приблизно у 101 симптоми з’являться вже після його закінчення.

Наголошується, що слід провести додаткові дослідження за участю більш великих груп людей, щоб підтвердити, чи можуть більш тривалі інкубаційні періоди стати проблемою.

Географія поширення коронавірусу станом на 10 березня 12:00
ТСН.ua

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 99 відео Спалах коронавірусу в Європі

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. Серед європейських країн найбільший спалах коронавірусу виник в Італії.

Спалах коронавірусу в Європі

Залиште свій коментар

Вибір редакції