Уламки некерованого супутника вагою близько 1,6 тонни впали на Землю

Німецький космічний телескоп ROSAT став другим некерованим космічним апаратом, який упав на Землю за останні два місяці.

Некерований німецький космічний рентгенівський телескоп ROSAT увійшов в щільні прошарки атмосфери і, як передбачається, вже впав на Землю.

За розрахунками вчених, поверхні планети досягли близько 30 уламків супутника загальною вагою 1,6 тонни. В якому регіоні це сталося, стане відомо протягом найближчих двох діб.

Однак у Стратегічному командуванні Збройних сил США припустили, що супутник впав на південь від китайського міста Чунцин, де живе близько 7,5 мільйона людей.

З населених областей, над якими пролягала траєкторія супутника, звітів про падіння не надходило.

Супутник ROSAT, виведений на орбіту в 1990 році, важить близько 2,4 тонни.

На землю могли впасти близько 30 уламків масою 1,6 тонни - в основному елементи рентгенівської оптики, які мають захист від перегріву. За оцінками німецьких фахівців, рентгенівська оптика, дзеркала та їхні опори з вуглепластика можуть виявитися найбільш важким з уламків, які досягли Землі.

Рентгенівський телескоп ROSAT був створений Німецьким аерокосмічним центром (DLR) і запущений NASA в 1990 році. Спочатку апарат був розрахований на 18 місяців роботи, проте інженери знайшли спосіб боротися зі "старінням" інструментів, і в підсумку ROSAT був відключений лише в лютому 1999 року.

Німецький супутник став другим некерованим космічним апаратом, який упав на Землю за останні два місяці. Наприкінці вересня в північній частині Тихого океану впав супутник для дослідження атмосфери UARS (Upper Atmosphere Research Satellite).

Читайте також:

Уламок української ракети впав на штат Колорадо в США

Ракета NASA через кілька хвилин після запуску впала в Тихий океан

Шеститонний американський супутник розсипався над Канадою

Космічне сміття на орбіті Землі досягло критичної маси

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: