Ракета NASA через кілька хвилин після запуску впала в Тихий океан

Ракета-носій Taurus XL із супутником Glory успішно стартувала з бази ВПС у США, але приблизно через три хвилини після старту стався збій і ракета, ймовірно, впала в Тихий океан.

Ракета-носій Taurus XL, яка повинна була вивести на орбіту "кліматичний" супутник Glory, з великою  ймовірностю, впала в південній частині Тихого океану.

Про це повідомляє Національне управління США з аеронавтики і дослідженню космічного простору (НАСА), повідомляє ВВС.

Ракета-носій Taurus XL із супутником Glory успішно стартувала з бази ВПС Вандерберг в Каліфорнії (США), проте приблизно через три хвилини після старту з'ясувалося, що носовий обтікач ракети не був скинутий в запланований момент. Через це ракета не змогла набрати швидкість, необхідну для виведення супутника на орбіту.

З тієї ж причини невдачею закінчився попередній старт Taurus XL з іншим "кліматичним" супутником NASA, Orbiting Carbon Observatory (OCO), в 2009 році.

"Ми всі тут у дуже складній ситуації ... Приблизно через 2 хвилини 50 секунд після старту ми очікували відділення обтікача, але не побачили ніяких сигналів цього. Ракета і супутник зараз, мабуть, десь у південній частині Тихого океану", - повідомив керівник запуску Омар Баєз.

Він додав, що під час тестування систем ракети перед запуском інженери не виявили ніяких аномалій. За його словами, оскільки маси двох загублених кліматичних супутників були порівнянними і були запущені однією і тією ж ракетою з бази Вандерберг, "Glory, мабуть, впав поряд з OCO".

Старт Glory спочатку був запланований на 23 лютого, проте через технічні проблеми з наземним допоміжним обладнанням ракети-носія, він двічі переносився на добу, а потім був відкладений до початку березня.

Супутник збиралися запустити ще восени 2010 року, однак через проблеми з сонячними батареями апарату старт довелося відкласти.

Читайте также:

НАСА створює корабель, щоб назавжди переселяти людей на інші планети

NASA звільнило більше тисячі співробітників програми Space Shuttle

Hubble зняв космічне "колесо" далекої галактики

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: