Уламок української ракети впав на штат Колорадо в США

Американець, який шукав у горах оленячі роги, почув дивний звук і незабаром знайшов уламок ракети, що впала з неба.

У США впав уламок української ракети_7
Craig Daily Press
Американець Роберт Данн знайшов уламок ракети "Зеніт"
В американському штаті Колорадо знайшли уламок українсько-російської ракети Зеніт-3SLБ. Шматок космічного носія пролетів повз 57-річного Роберта Данна, який шукав в окрузі Моффат оленячі роги.

Як стало відомо, подія сталася ще наприкінці березня. Під час походу до Моффат Каунті Роуд Роберт Данн почув незвичайний шум. "Це був неприродний шум, і не літак, і не мій мобільний. Я намагався почути, що це було", - розповів чоловік.

Кілька годин потому Данн, який шукав роги оленя і лося, які вони скидають під час ліньки, знайшов те, що, на його думку, і стало причиною шуму – титанову металеву сферу вагою близько 70 фунтів і діаметром близько 30 дюймів.

"Я подивився вниз, а потім підняв очі і сказав: "Ця штука впала з неба", - пригадав він.

Як пізніше з'ясувалося, це був бак системи наддуву від ракети-носія "Зеніт-3SLБ", запущеної з космодрому Байконур у січні цього року, повідомили в NASA.

Друга ступінь ракети-носія впала з орбіти і, ймовірно, пролетіла над Лос-Анджелесом 19 березня, припустили у NASA.

"Це саме з російського транспортного засобу. Терміни, місце та маркування допомогли ідентифікувати його", - повідомив представник космічного агентства Вільям Джеффс.

Зараз Данн зберігає бак у своєму будинку в Діксоні. Він не впевнений, що робитиме з об'єктом надалі. Американські ЗМІ припускають, що Росія може попросити повернути їй уламок ракети відповідно до конвенції ООН.

Інших уламків ракети поки не знайшли. Фахівці розповіли, що вони можуть бути на відстані більше 100 миль один від одного.

Ракета-носій "Зеніт-3SLБ" була розроблена Конструкторським бюро "Південне" у Дніпропетровську і виготовлена там же на Південному машинобудівному заводі. Пізніше ракету трохи модернізували на Байконурі.

Читайте також:

Ракета NASA через кілька хвилин після запуску впала в Тихий океан

Росіяни вивели на орбіту "Глонасс-К" - "вбивцю GPS"

Українська ракета "Дніпро" вивела на орбіту "полярний розвідник"

У Мексиці впав російський супутник

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: