Шеститонний американський супутник розсипався над Канадою

За попередніми висновками супутник NASA, який повільно падав на Землю, розсипався над Канадою.

Національне аерокосмічне агентство США NASA заявило, що уламки некерованого супутника UARS масою близько шести тонн, переважна частина якого повинна була згоріти в атмосфері, імовірно, упали в Канаді.

У Twitter сьогодні з'явилися повідомлення про падіння з неба уламків на заході Канади на південь від міста Калгарі. Підтвердженої інформації про те, що впали саме уламки супутника UARS, поки немає. Передбачається, що маса уламків, які впали, може досягати півтонни.

Нагадаємо, космічний апарат UARS був виведений на орбіту шатлом Discovery 15 вересня 1991 року. Спочатку планувалося, що апарат пропрацює на орбіті три роки, але він був виведений з експлуатації лише 14 грудня 2005 року.

Супутник діаметром 4,5 метрів призначався для дослідження хімічних сполук, що містяться в озоновому шарі, вимірювання температури і сили вітру в стратосфері. Такі вимірювання дозволили вченим отримати уявлення про роль верхніх шарів земної атмосфери у зміні клімату.

Зазначимо, що NASA до останнього часу не могло точно розрахувати траєкторію, якою уламки супутника впадуть на Землю. Серед іншого, передбачалося, що вони зануряться у воду за дві тисячі кілометрів на південний схід від Мадагаскару. Бразильські вчені, тим часом, заявили, що в небі над їхньою країною можна буде спостерігати вхід супутника в щільні шари атмосфери.

Європа також тривожно вдивлялася в вечірнє небо - в Італії мешканцям північних регіонів навіть рекомендували не виходити з дому.

Тим часом, NASA повідомляла, що ймовірність того, що хтось постраждає безпосередньо від падіння уламків, складає 1 до 3200. Ризик дуже низький, відзначали в агентстві.

Супутник UARS був одним з приблизно 20 тисяч створених людиною об'єктів, які обертаються на орбіті Землі. Іноді космічне сміття стає реальною загрозою для роботи супутників.

Читайте також: 

Супутникопад на Землі: слідом за американським впаде німецький

Уламок української ракети впав на штат Колорадо в США

США знайшли супутник, який росіяни загубили після запуску

Очевидці зняли унікальне ВІДЕО падіння метеорита на столицю інків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: