Космічне сміття на орбіті Землі досягло критичної маси

Людство створило на орбіті Землі справжнє космічне звалище. Американські вчені попередили, що небезпека зіткнення робочих супутників зі сміттям постійно зростає.

Кількість космічного сміття на навколоземній орбіті досягло критичного порога. Якщо не почати прибирання, ситуація може розвиватися за непередбачуваним сценарієм.

Доповідь з такими жорсткими висновками підготувала Національна дослідницька рада, яка є виконавчим органом Національної академії наук США.

За підрахунками фахівців, зараз в навколоземному просторі більше 22 тисяч рукотворних уламків, рух яких можна відстежувати із Землі.

Космічне сміття - це уламки супутників, відпрацьовані ступені ракет та інші предмети, іноді зовсім несподівані, такі як сумка з інструментами, втрачена американською астронавткою.

Багато уламків невеликі, проте через гігантську швидкість руху - понад 28 тисячі км/год - навіть фрагменти розміром близько 1 см в поперечнику можуть становити загрозу.

Основний внесок у забруднення космічного простору зробили всього лише дві події, що сталися за останні роки. Це випробування китайцями нової зброї на власному супутнику в 2007 році і зіткнення старого радянського супутника з діючим американським в 2009 році.

"Ці два інциденти подвоїли кількість навколоземних об'єктів і відправили коту під хвіст всі наші зусилля, до яких ми вдавалися в цій сфері останні 25 років", - підкреслив Дональд Кесслер, автор доповіді.

Він додав, що з кожним роком небезпека зіткнення робочих супутників зі сміттям зростає, а зближення з небезпечними об'єктами все частіше вносить корективи в роботу космонавтів на МКС. "Ми втратили контроль над навколишнім середовищем", - наголосив Кесслер.

Його доповідь не пропонує NASA якихось конкретних ідей щодо того, як прибратися в космосі. Однак Кесслер порадив сконцентруватися на проблемі і шукати нові технічні рішення.

Поки що бюджету NASA не вистачає коштів для повноцінного фінансування програми очищення орбіти. Однак представник агентства Бет Діккі вже подякувала вченим за поради і запевнила, що в NASA уважно вивчать їхні висновки та рекомендації та застосують їх у подальшій роботі. Можливо, на орбіту доведеться запустити спеціального "космічного прибиральника".

Читайте також:

На Київ може впасти шеститонний американський супутник

Розбився російський космічний корабель

Вчені знайшли 150 астероїдів, які здатні знищити людство

Доповідь NASA: інопланетяни можуть знищити людство, щоб врятувати Землю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: