Євросоюз подовжив санкції проти росіян за хімічну зброю

Дата публікації
Євросоюз подовжив санкції проти росіян за хімічну зброю

Getty Images

Економічні обмеження введені ще на рік.

Євросоюз подовжив на рік санкції проти фізичних та юридичних осіб, які відповідальні за застосування або виробництво хімічної зброї, включаючи заходи щодо чотирьох росіян у справі про отруєння експолковника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії.

Про це повідомили у пресслужбі Ради ЄС.

"Рада сьогодні подовжила до 16 жовтня 2020 року обмежувальні заходи ЄС щодо застосування і поширення хімічної зброї. Ці санкції, які полягають у забороні на поїздки до ЄС і заморожування активів для фізичних і юридичних осіб, наразі застосовуються до дев'яти осіб: п'ять із них пов'язані з сирійським режимом, а четверо причетні до нападу в Солсбері. Також в списку науково-дослідний центр - головна організація сирійського режиму з розробки хімічної зброї", - наголошується в заяві.

Сполучені Штати запровадили нові санкції проти Росії

Сполучені Штати запровадили нові санкції проти Росії

Нагадаємо, перший пакет санкцій відносно Росії був введений в серпні 2018 року. Вони включали в себе заборону на постачання до РФ товарів і послуг для оборонного сектора, на експорт товарів військової галузі, а також на видання кредитів та надання Росії фінансової допомоги.

5 березня 2018 року стало відомо, що у Великій Британії колишній російський розвідник Сергій Скрипаль і його донька потрапили в лікарню після  отруєння невідомою речовиною. Пізніше з'ясувалося, що вони були отруєні нервово-паралітичною речовиною "Новачок". Велика Британія звинуватила в отруєнні Росію. Восени правоохоронні органи країни оприлюднили фото та імена підозрюваних - ними виявились росіяни "Олександр Петров" і "Руслан Боширов".

Спільне розслідування The Bellingcat і The Insider підтвердило, що вони - співробітники російських спецслужб Чепіга та Мишкін. У лютому 2019 стало відомим ім'я третього підозрюваного у отруєнні. 

З чого усе розпочалося, як саме розвивалися події та як на отруєння Скрипалів відреагувала світова спільнота - дивіться в інтерактивній хроніці.

Наступна публікація