Українці можуть подорожувати до Хорватії: що потрібно для поїздки

Українці можуть подорожувати до Хорватії: що потрібно для поїздки

Фото: pixabay.com

Зокрема, тепер українцям не потрібно доводити мету подорожі до Хорватії.

Українцям відтепер буде простіше в'їхати до Хорватії, оскільки уряд цієї країни пом'якшив правила перетину кордону. Зокрема, громадянам України не потрібно буде доводити або обґрунтовувати причини своєї поїздки до Хорватії.

Про це йдеться в повідомленні посольства України в Хорватії.

Оновлені правила діють щонайменше до 31 липня 2021 року. Умови в'їзду спростили завдяки тому, що Україна увійшла до "зеленої зони" країн, щодо яких не повинна застосовуватися заборона на подорожі до ЄС.

Читайте також: Як оформити COVID-документи для перетину кордону: українцям дали детальне пояснення

Так, для в'їзду Хорватії українцям необхідно буде надати один із цих документів:

  • довідка про негативний ПЛР-тест, зроблений за 72 годин до моменту перетину хорватського кордону, або швидкий тест на антиген, зроблений не пізніше 48 годин до моменту перетину кордону;
  • сертифікат про вакцинацію двома дозами вакцини від Covid-19, яка використовується в країнах-членах ЄС (Pfizer, Moderna, AstraZeneca, SinoPharm) не пізніше 14 днів від моменту в’їзду в Хорватію та, яка не є старішою за 210 днів. Якщо вакцина передбачає одну дозу (Janssen/Johnson&Johnson), то вакцинація повинна бути здійснена не пізніше 14 днів від моменту в’їзду до Хорватії;
  • медична довідка про одужання від COVID-19 і отримання однієї дози вакцини протягом шести місяців після зараження вірусом, за умови, що особа була щеплена в межах 210 днів до моменту перетину кордону;
  • негативний результат ПЛР-тесту, або швидкого тесту на антиген, які підтверджують, що людина одужала від вірусу, який був проведений за попередні 180 днів, або довідка про те, що людина одужала від COVID-19, видана лікарем.

Утім, якщо одного із чотирьох документів немає, то проїхати можна за умови перебування на самоізоляції 10 днів, або можна власним коштом здати в Хорватії тест. Після отримання негативних результатів тестів особа звільняється від самоізоляції. 

Діти до 12 років звільняються від обов’язку тестування, якщо подорожують з батьками/опікунами, які мають негативний результат ПЛР-тест, швидкий тест на антиген чи підтвердження лікаря, що особа хворіла на Covid-19.

У посольстві наголосили, що під час перетину кордону та перебування в Хорватії усі особи зобов'язані дотримуватися епідеміологічних заходів безпеки.

Як повідомлялося, Австрія та Нідерланди відновила безвіз для українців, які отримали дві дози вакцини від коронавірусу. В’їзд без карантину дозволять власникам COVID-сертифікату про повну вакцинацію, якщо друга доза, необхідна для повної імунізації, була зроблена більше ніж за 14 днів до в’їзду.

Що таке COVID-сертифікат, яку інформацію в нього вноситимуть і які перспективи для українців, читайте у матеріалі за цим посиланням.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація