Через позицію свідків Луценка можуть відпустити або просто оштрафувати

Через позицію свідків Луценка можуть відпустити або просто оштрафувати

Юрій Луценко у суді / Фото: УНІАН

Більшість свідків у справі екс-глави МВС на суді прямо чи опосередковано заявляють, що ніяких незаконних доручень від Луценка не отримували.

У справі підсудного екс-глави МВС Юрія Луценко намітилася стійка тенденція - всі свідки (в основному, це керівники різних підрозділів відомства при його каденції) на суді прямо чи опосередковано заявляють, що ніяких незаконних доручень від тодішнього міністра не отримували.

У зв'яку з цим адвокати екс-міністра вважають, що його справа розвалюється. Прокурори поки спокійні,  пише "Сегодня".

Нагадаємо, Луценко звинувачують в тому, що він влаштував на роботу в центральному апараті МВС свого водія Леоніда Приступлюка і незаконно присвоїв йому міліцейські звання, через що згодом Приступлюк отримував вищу пенсію.

Як відомо, в понеділок 10 жовтня в суді свідчили екс-глава Апарату міністра Володимир Шаповал та начальник одного з підрозділів Володимир Петрук. Останній очолював відділ в Департаменті МВС, де числився опальний водій екс-міністра.

За словами Петрука, прийнятий на роботу до департаменту МВС водій Луценка Приступлюк відповідав всім потрібним вимогам. Шаповал розповів, що працівники прокуратури допитували його вночі.

Луценко теж сказав традиційне слово на свій захист: мовляв, він упевнений, що й інші свідки не визнають його вину. Правда, цього разу доводити невинність йому було важче - виступ заглушав шум дрилі в сусідньому кабінеті.

Поки прямо проти Луценка не виступив жоден з 11 свідків, з чого адвокати екс-міністра зробили висновок, що справа розвалюється. Проте прокурор Дмитро Лобань, що представляє звинувачення в суді, наполягає, що адвокати видають бажане за дійсне.

"Насправді свідки повністю підтверджують свої колишні свідчення. Вони повідомили інформацію, яка має значення. Наприклад, що Приступлюк не виконував покладених на нього прямих професійних обов'язків - був водієм Луценко, а не якимось там розвідником", - зазначив Лобань.

Сам екс-міністр, хоча своєї провини не визнає, не раз припускав, що вже наприкінці листопада йому можуть винести вирок і засудити на 8 років в'язниці. "Можна чекати чого завгодно. Людей, які придумали цю справу, цікавить не термін, а приниження", - зазначив нардеп-нунсівець Юрій Стець, соратник Луценка.

Натомість у Партії регіонів на це звинувачення відповідають коротко. "Ми не втручаємося в процес", - відзначив перший заступник голови фракції ПР Михайло Чечетов.

На думку політолога Вадима Карасьова, те, що свідки дають такі свідчення, говорить про те, що на них не тиснуть і не викручують руки.

"Справа йде або до виправдання, або до штрафу, без тюремного терміну. Можливо, буде умовний термін", - наголосив Карасьов.

Читайте також:

Прокурори запевняють, що справа Луценка не розвалюється

Виступ Луценка у суді заглушили дрилем

Луценко назвав Могильова "мокрожо...м п..цем"

Повʼязані теми:

Наступна публікація