Виступ Луценка у суді заглушили дрилем

10 жовтня продовжились слухання у справі Юрія Луценка. Підсудному заважає виступати... дриль.

Під час виступу екс-міністра МВС Юрія Луценка у суді його промову не було чутно через... дриль.

10 жовтня поновилися слухання у справі колишнього міністра МВС Юрія Луценка.

Адвокати просять суд змінити колишньому міністру внутрішніх справ України Юрію Луценку запобіжний захід, враховуючи покази свідків, які стверджували, що на допитах у Генеральній прокуратурі на них чинили тиск.

Як передає кореспондент УНІАН, відповідне клопотання заявив адвокат екс-міністра МВС Олексій Баганець 10 жовтня на початку засідання Печерського районного суду Києва, який розглядає справу екс-міністра.

За його словами, покази свідків, які вже виступили у суді, дають підстави сумніватися у достовірності наданих слідчими Генеральної прокуратури доказів у справі.

"Сьогодні стає очевидним, що дані про винуватість Луценка, подані до Печерського райсуду, є недостовірними", - зазначається у клопотанні Баганця.

При цьому адвокат вказує, що факти фальсифікації доказів у справі, які вже встановлені в суді, якраз і є новими обставинами, що дають підстави для зміни стосовно Луценка запобіжного заходу на інший, не пов'язаний з триманням під вартою.

Крім того, Баганець звертає увагу суду на те, що сторона обвинувачення в суді жодного разу не навела обгрунтованих та вмотивованих даних, на користь того, що Луценко, перебуваючи за межами СІЗО, дійсно ухилятиметься від судового слідства та перешкоджатиме встановленню істини.

Інший адвокат екс-міністра Ігор Фомін підтримав позицію свого колеги, нагадавши суду, що і глава держави Віктор Янукович, і народні депутати вважають недоцільним тримання під вартою особи, яка начебто скоїла економічний злочин.

У свою чергу, виступаючи на підтримку заявленого клопотання, Луценко висловив сумнів, що позиція президента спонукає суд змінити йому запобіжний захід. При цьому говорити  Луценку заважає ... дриль. Так, в сусідньому з залом суду кабінеті йде ремонт, тому промови підсудного просто не чутно, пише "Сегодня".

Водночас, екс-міністр зауважив, що клопотання його адвоката та наведені на його підтримку обгрунтування "є перевіркою на вошивість українського суду на предмет незалежності та самостійності". За словами Луценка, якби в Україні дійсно існувала незалежна судова система, то Печерський райсуд вже б під час минулого засідання перекваліфікував його справу на справу проти Генпрокуратури, яка в незаконний спосіб отримала докази у справі.

"Я хочу ще раз подивитися, попри всі заяви Януковича і його шаманів про європеїзацію української судової системи. Мені дуже хочеться подивитися на результат, оскільки потім усі ці розмови про крокування в Європу можна засунути куди?.. Правильно, під стіл", - сказав Луценко, зауваживши, що в даному випадку він очікує від суду політичного рішення, тому що в Україні "за день до розправи над Тимошенко" на справедливе рішення сподіватися не варто.

У свою чергу, представники сторони обвинувачення заперечили проти задоволення клопотання, наголосивши, що "в черговий раз захисник Баганець пробує вдатися до аналізу доказів і свою позицію нав'язати шановному суду". За словами прокурорів, оцінка доказів може бути здійснена лише судом при прийнятті рішення у справі. На переконання сторони обвинувачення, клопотання про зміну Луценку запобіжного заходу грунтується "на передчасній, необ'єктивній та упередженій позиції".

Заслухавши думки сторін – учасниць процесу, суд видалився до нарадчої кімнати для прийняття рішення по клопотанню.

Нагадаємо, у вівторок, 27 вересня, Печерський райсуд Києва у черговий раз відмовився звільнити Луценка з-під арешту. Луценко розповідав, як йому важко в СІЗО. У нього чотири рази брали кров, його чотири рази зважували і чотири рази обстежували стетоскопом.

Читайте також:

Луценко в СІЗО боїться підчепити ВІЛ, СНІД або туберкульоз

Свідок у справі Луценка відмовився від своїх свідчень

Через діагноз Луценка прокурори пересварились з його адвокатами

Луценко: Прокурори чекатимуть, поки я здохну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: