Данилюк анонсував, що Міноборони стане акціонером "Укроборонпрому"

Дата публікації
Перегляди
2363
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Данилюк анонсував, що Міноборони стане акціонером "Укроборонпрому"

Фото: УНІАН

На підприємство чекає "дуже серйозна" оптимізація.

Міністерство оборони України стане акціонером державного підприємства "Укроборонпром".

Про це в інтерв'ю Радіо Свобода заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк. 

Він зазначив, що наразі акціонером "Укроборонпрому" є Кабінет міністрів. На думку секретаря РНБО, "Кабмін не може бути акціонером, якесь одне з міністерств має бути акціонером". 

"Міністерство оборони – це оптимальний варіант, який ми проговорили. Цей варіант також і забезпечує відповідний зв’язок із президентом", – сказав Данилюк, додавши, що це рішення "затвердили".

Секретар РНБО також анонсував, що на "Укрборонпром" чекає "дуже серйозна" оптимізація, головна мета якої – зробити компанію "надійною" і "конкурентоздатною" як всередині країни, так і на зовнішніх ринках.

"Найбільш правильна модель – перетворити це в холдинг, де чітко продумана система управління: є наглядова рада, чіткі процедури – як призначається керівництво, як оцінюється його робота, аудит, закупівлі. Тобто, все це має бути як в нормальному бізнесі побудовано, за чіткими правилами. Саме таку трансформацію ми зараз і хочемо робити", – сказав Данилюк.

Секретар РНБО додав, що новий керівник "Укроборонпрому" Айварас Абромавичус "дуже серйозно налаштований на ці зміни, у нього є повний мандат від президента на реформування" підприємства.

Нагадаємо, журналісти-розслідувачі оприлюднили масштабне розслідування про корупцію і розкрадання в оборонному комплексі України. За даними журналістів, до схеми виведення з української оборонки сотень мільйонів гривень причетний друг і партнер Порошенка, ексчлен Ради національної безпеки і оборони Олег Гладковський, його 22-річний син Ігор і гендиректор "Укроборонпрому" Павло Букін. Оприлюднили секретну переписку учасників злочинної схеми, внутрішні документи, докази домовленостей про хабарі. Розмір розкрадання становить не менше 250 мільйонів гривень. Антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження, а Гладковського звільнили з РНБО.

Експрезидент України Петро Порошенко після оприлюднення журналістського розслідування увів в дію рішення РНБО про реформування оборонно-промислового комплексу та підвищення рівня прозорості виконання державного оборонного замовлення.

30 серпня президент Володимир Зеленський призначив Абромавичуса гендиректором "Укроборонпрому"

Айварис Абромавичус український політик литовського походження. У грудні 2014 року тодішній президент Петро Порошенко надав йому українське громадянство. В уряді Яценюка Абромавичус очолив міністерство економічного розвитку і торгівлі. У лютому 2016 року – заявив про відставку.

На засіданні РНБО вирішують, як реформувати "Укроборонпром"

На засіданні РНБО вирішують, як реформувати "Укроборонпром"

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2363
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація