Країни "Люблінського трикутника" підтримали членство України в ЄС та НАТО

Країни "Люблінського трикутника" підтримали членство України в ЄС та НАТО

Фото: УНІАН

Міністри МЗС країн Люблінського трикутника підписали низку документів.

Очільники МЗС України, Литви та Польщі 7 липня підписали у Вільнюсі декларацію про спільну історичну спадщину та спільні цінності. Міністри закордонних справ країн "Люблінського трикутника" також ухвалили План спільних дій з протидії дезінформації.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, пише "Урядовий портал".

За його словами, і Литва, і Польща у цій декларації підтверджують, що докладатимуть усіх зусиль, аби Україна стала членом НАТО та ЄС, підтримують Кримську платформу, засуджують російську агресію проти держави та деструктивні дії Росії в Чорному морі. Крім того, висловлюється підтримка Кримській платформі та підтверджується намір сторін тісно співпрацювати задля деокупації незаконно анексованого півострова.

"Сьогодні ми підписали і ухвалили важливі документи Люблінського трикутника. Вони відображають спільне європейське минуле, спільну протидію сучасним викликам і спільне майбутнє України в ЄС і НАТО разом з Польщею та Литвою. Люблінський трикутник зміцнюється, наповнюється практичними механізмами взаємодії та набуває нової ваги. Фактично ми пропонуємо альтернативу "рускому міру” в нашому регіоні", - заявив голова МЗС України Дмитро Кулеба.

Цією ж декларацією визнається Конституція Пилипа Орлика як невід’ємна частина спільної культурно-правової спадщини України, Литви та Польщі. 

Також міністри підписали дорожню карту розвитку "Люблінського трикутника" від різних питань від економіки до протидії кіберзагрозам і боротьби з COVID-19. 

"Три наші країни мають унікальний досвід у протидії російській дезінформації. Україна володіє безцінним досвідом того, як працює російська дезінформація і як їй протидіяти. Три країни об’єднають зусилля, не лише, щоб спільно боротися проти дезінформації, але і щоб інші країни могли користуватися нашим досвідом", - додав Кулеба у відеозверненні на своєму Facebook.

Нагадаємо, раніше голова МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Росія шантажем і погрозами намагається змусити очільників держав не брати участі в Кримській платформі, мета якої знайти мирні шляхи для деокупації незаконно окупованого РФ півострова.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
972
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація