Народні прикмети, обряди і звичаї 1 серпня

Народні прикмети, обряди і звичаї 1 серпня

УНІАН

Грозовий серпень — на довгу й теплу осінь.

1 серпня церква та віряни вшановують пам'ять святих отців шістьох Вселенських соборів, преподобної Макрини, сестри Святителя Василія Великого, преподобного Дия, знайдення мощей Преподобного Серафима Саровського, чудотворця, благовірного князя Романа (Олеговича) Рязанського, преподобного Паїсiя Печерського, в Дальнiх печерах, блаженного Стефана i матерi його Милиці, Сербських.

1 серпня: церковне свято

Макрина Молодша — це християнська свята, преподобна, сестра Василія Великого, Григорія Ніського і Петра Севастійського; почитається у всіх християнських церквах.
 
Близько 357 року разом з матір'ю відійшла від світського життя і розпочала разом з нею та служницями провадити спільне життя в родинних посілостях в Аннезіс над річкою Іріс. Макрина стала настоятелькою однієї з перших в Малій Азії жіночих монаших спільнот, яких пізніше почали називати василіянками. Ревна пропагаторка аскетичної побожності і киновійної форми життя. Надзвичайний вплив Макрина мала на свого молодшого брата Василія, який за її прикладом залишив світську кар'єру і почав жити монашим життям, а в 370 році став єпископом Кесарії Каппадокійської.
 
В іконографії свята Макрина зображена переважно в темному одязі монахині, з руками складеними навхрест на грудях, інколи піднесеними догори, інколи з хрестом у одній руці і з сувоєм в іншій.

1 серпня: народні звичаї

Мокрину вважали донькою осені, що приносила дощі та холод. Її свято 1-го серпня передував святові Іллі, що так само закривав літні утіхи (після Іллі заборонено було купатися). За народною уявою день Мокрини — це останній день літа. Колись господарі в цей день примічали погоду, бо існувало вірування, що яка погода на Мокрини, така буде й осінь. Якщо в цей день ішов дощ? то селяни чекали мокрої дощової осені, а якщо було сухо й світило сонце, то це був знак теплої й сухої погоди восени.
 
Якщо задощить опівдні — дощовою буде середина осені; якщо ж дощ паде надвечір, то буде з дощами кінець осені.

1 серпня: українські народні прикмети

  • Дощовий день також застерігав: наступного року, вродять жига, але літо буде мокрим.
  • Грозовий серпень — на довгу й теплу осінь.
  • Відволожилося з обіду підсохле сіно — збереться па дощ.
  • Якщо вранці трава суха — з обіду захмариться.
  •  Горобці літають зграйками — на суху і ясну погоду.

1 серпня: що варто зробити 

Якщо ж день видавався сухим, то баби проводили особливий обряд викликання дощу — «робили Мокрини». Знаходили дівчину, яка народилася 1 серпня, називали її Мокриною, наряджали в святкову сукню і підносили їй колосся хліба. Вона повинна була віднести їх до річки, щоб та передала хліб волозі небесної і вмовила її пролити дощ. А от якщо день і без обрядів видавався сирим, то ті, хто народився в день Макрини не міг виходити на вулицю, інакше злива може залити всю землю.

1 серпня: що не можна робити
 

  • забивати худобу і птахів;
  • готувати квашену капусту, квас і солити огірки

Читайте також:

Погода в Україні: якого лиха наробила негода на заході країни

Погода в Україні: якого лиха наробила негода на заході країни

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Наступна публікація