Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Неправомірне рішення у сфабрикованій справі. МЗС засудило продовження арешту Гриба

Утримуваному в РФ українцю продовжили запобіжний захід.

Під вартою ще на два місяці. Викраденому у Білорусі українцю Павлу Грибу російський суд подовжив арешт до 4 травня, передає ТСН.

У Росії юнака зі слабким здоров'ям утримують вже півроку, жодного разу йому не дозволили зустрітися з родичами. Скарги українського бранця у СІЗО ігнорують, привезені для нього ліки не дають.

Міністерство закордонних справ України висловило категоричний протест у зв’язку з рішенням суду щодо Павла Гриба, а також глибоко обурене неправомірним рішенням судді про видалення українських консулів із судового засідання під час розгляду цього питання.

 "Чергове неправомірне судове рішення у сфабрикованій проти Павла Гриба справі свідчить про політичну заангажованість російської судової системи та відсутність правосуддя", - йдеться у заяві дипвідомства.

У МЗС наголосили, що Росія системно порушує Віденську конвенції про консульські зносини та Консульської конвенції між Україною і РФ. Та свідомо ігнорує взяті на себе міжнародні зобов’язання, в тому числі з метою приховування фактів фальсифікації кримінальних справ.

"Вимагаємо негайно звільнити Павла Гриба та інших громадян України, незаконно утримуваних Російською Федерацією за сфабрикованими обвинуваченнями, а також припинити практику перешкоджання українським консулам здійснювати заходи консульського захисту", - наголошується у заяві.

Викрадений у Білорусі і перевезений до Росії юнак зараз перебуває у краснодарському СІЗО. Проти 19-річного Павла Гриба фабрикують справу за надуманим звинуваченням у підготовці теракту. "Ми все, що можна, всі можливі наші важелі державні стараємось робити, тільки, на жаль, усі ці звернення Російська Федерація ігнорує... Ми будемо продовжувати, бо у нас іншого виходу немає. Якщо йому не давати ніякої допомоги, то він просто, сидячи там в СІЗО, звідти вже не вийде живим", - розповів батько в’язня Ігор Гриб.

Залиште свій коментар

Вибір редакції