Порошенко планує поїхати за Томосом разом із очільником УПЦ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Глава держави вкотре висловив сподівання, що об'єднавчий Собор відбудеться в грудні.

Президент Петро Порошенко заявив, що після проведення об'єднавчого Собору поїде разом з обраним на Соборі предстоятелем Української автокефальної церкви у Стамбул на церемонію вручення Томосу.

Про це він розповів під час ефіру на одному із українських телканалів, - пише Укрінформ.

"Потім уже (після Собору - ред.) предстоятель разом з президентом поїдуть на Фанар у Константинополь, буде дуже урочиста служба Боже і на цій цій службі служитимуть два предстоятеля - Патріарх Варфоломій і новообраний предстоятель Української православної церкви", - сказав Порошенко.

"Всерівно ми переможемо! Всерівно Господь з нами! Всерівно Господь дарує нам Томос. Ми молимося за те, щоб Господь дарував ієрархам-учасникам Собору розум, мудрість, єдність, щоб вони обрали предстоятеля церкви без втручання президента", -  наголосив президент.

Також глава держави вкотре висловив сподівання, що об'єднавчий Собор відбудеться в грудні й процес отримання автокефалії завершиться теж у грудні.

Відео У Стамбулі під час синоду Вселенського патріархату затвердили текст Томосу

У Стамбулі пізно ввечері завершився синод Вселенського патріархату, який упритул наблизив Українську православну церкву до отримання автокефалії. Уже найближчими днями Патріарх Варфоломій оприлюднить точну дату об'єднавчого собору, який орієнтовно відбудеться в Києві в середині грудня. 

У Стамбулі під час синоду Вселенського патріархату затвердили текст Томосу

3 листопада в турецькому Стамбулі Константинопольський патріарх Варфоломій та президент України Петро Порошенко підписали угоду про співпрацю. Тоді Порошенко наголосив, що завершується процес створення автокефальної церкви, створені всі умови для підготовки до Собору, щоб томос було надано відповідно до канонів церкви.

Залиште свій коментар

Вибір редакції