Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вони вимагають від президента повернути студентам нормальні гарантії фінансового забезпечення.

Студенти, які проводять акцію з вимогою не скасовувати виплати стипендій, розблокували рух вулицею Грушевського й організованою колоною пішли до Адміністрації президента.

Студенти мають намір передати президентові звернення зі своїми вимогами, повідомляє кореспондент УНІАН.

На вулиці Банковій правоохоронці перенаправили студентів у приймальню президента на вулицю Шовковичну, де вони і змогли подати своє звернення.

"Зараз усе студентство Києва звертається до президента про те, щоб відмінити законопроект, він уже прийнятий на сьогодні, закон України № 5130, який скасовує повністю стипендійне забезпечення, яке було гарантією і соціальною підтримкою, винагородою для усього студентства", – заявили студенти перед поданням звернення.

Тим часом, інші студенти у складі близько 40 осіб прийшли під Адміністрацію президента з боку вулиці Лютеранської з подібними вимогами. Зазначається, що в'їзд та вхід на територію біля АП перекрито близько 50 співробітниками Національної поліції та Нацгвардії.

Тим часом студенти продовжують скандувати: "Бунтуй, кохай, права не віддавай!", "Наклади вето на 5130!" та "Стипендія - право, а не привілей!". Вони вимагають від президента повернути студентам нормальні гарантії фінансового забезпечення.

Зазначається, що раніше близько 50 студентів перекрили проїжджу частину вулиці Грушевського.

Згідно з документом, студенти зможуть отримувати лише соціальні стипендії, виходячи з рівнів доходів сімей та успіхів у навчанні, та академічні – за значні досягнення у навчанні.

Нагадаємо, Кабінет міністрів у проекті держбюджету на наступний рік пропонує збільшити видатки на виплату стипендій до 5,8 млрд грн.

Кабмін розділить стипендіальний фонд у 2017 році на дві частини, спрямувавши на виплату академічних стипендій кращим студентам 2,84 млрд грн, а на виплату соціальних стипендій студентам з малозабезпечених сімей – 2,98 млрд грн.

Зміни відбудуться і в системі визначення стипендіатів. Так, академічні стипендії призначатимуться за рейтингом успішності студентів від Міністерства освіти, тоді як на сьогодні стипендію отримують всі, чий середній бал успішності становить 4.0 і вище.

Соціальні стипендії отримуватимуть діти з малозабезпечених сімей, визначатиме яких, виходячи з доходів родини, Міністерство соціальної політики.

Залиште свій коментар

Вибір редакції