Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
TI вимагає внести правки щодо апеляцій в закон про Антикорупційний суд

Один із пунктів закону передбачає розгляд уже поданих апеляцій щодо корупційних справ у загальних судах.

Міжнародна антикорупційна організація Transparency International закликає депутатів змінити пункти закону про Антикорупційний суд, які передбачають розгляд вже поданих апеляцій у корупційних справах у судах загальної юрисдикції.

Про це повідомляє прес-служба TI.

"Необхідно терміново виправити цю помилку, проголосувавши за відповідні зміни до закону. Ухвалена норма відкладає винесення остаточних рішень по справах НАБУ ще на кілька років. Ця норма означає, що саме тому президент України має невідкладно подати зміни до закону та виправити цю помилку", - розповів виконавчий директор TI Україна Ярослав Юрчишин.

За словами організації, така правка не була зачитана в Раді та не була розглянута на відповідному комітеті, однак згодом увійшла до остаточного тексту закону. Вона передбачає, що апеляції у тих корупційних справах, які вже розглядаються у загальних судах, також будуть подані до них, а не до апеляційної палати Антикорупційного суду.

"Ця норма — це амністія для всіх ТОП-корупціонерів, чиї справи вже в судах. Це зміна попередніх домовленостей і тексту самого законопроекту прямо перед голосуванням. У погоджувальній таблиці, викладеній на сайті Верховної Ради, цієї правки не було, і апеляція мала бути в Антикорупційному суді. Тепер же справи Мартиненко, Насірова та інших одіозних ТОП-посадовців так і залишаться в звичайних судах та, як ми розуміємо, будуть "злиті", - впевнений голова правління організації "Центр протидії корупції" Віталій Шабунін.

Нагадаємо, у четвер, 7 червня, Верховна Рада України ухвалила законопроект, яким передбачається створення Антикорупційного суду. За законопроект, поданий до парламенту президентом України Петром Порошенком, проголосували 317 депутатів. Спікер Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон 9 червня, а український президент через два дні – 11 червня. 

Створення Антикорупційного суду завершить масштабну антикорупційну реформу в Україні та дасть поштовх до подальшої активної співпраці із західними партнерами, оскільки ухвалення цього законопроекту було чи не найважливішою вимогою для подальшого фінансування з їхнього боку.

ВідеоСтрах чиновників. Що потрібно знати про створення Антикорупційного суду

Вищий Антикорупційний суд України судитиме тільки господарів найвищих кабінетів. До того ж подати апеляцію на рішення можна буде подати тільки йому самому, для цього створять окрему Апеляційну палату з окремими суддями. Працюватимуть в установі 25 суддів, які обиратимуться довічно. Більше про структуру Антикорупційного суду – далі у сюжеті.

Страх чиновників. Що потрібно знати про створення Антикорупційного суду

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції