У Британії щорічно помирає до 27 тисяч осіб через нездатність оплатити опалення

Від хвороб, викликаних холодною погодою, вмирає більше людей, ніж на дорогах, повідомив прем'єр-міністр Девід Кемерон.

Майже три десятки тисяч людей помирають кожну зиму в Британії через нездатність оплачувати свої рахунки за опалення.

Відповідне дослідження провів професор Джон Хіллс на замовлення британського уряду з метою визначити масштаби проблеми і показники, які вказують на так звану енергетичну бідність.

Хіллс прийшов до висновку, що кожну зиму до 27 тисяч чоловік в Сполученому Королівстві помирають через хвороби, викликані холодною погодою. Це один з найвищих показників у Європі, навіть у порівнянні з більш холодними країнами, як Швеція чи Норвегія.

У доповіді наголошується, що якщо у 2004 році сім'ям, які насилу оплачують рахунки за опалення, в середньому не вистачало до 256 фунтів стерлінгів, то у 2009 ця цифра досягла 402 фунтів (5 тисяч гривень).

Подорожчання рахунків на опалення та електроенергію стало основною причиною зростання інфляції у Великобританії, яка наприкінці вересня досягла 5,2% при цільової планці уряду в 2%.

Минулого тижня прем'єр-міністр Девід Кемерон зустрічався з представниками енергетичних компаній, щоб обговорити заходи по утриманню цін і допомоги сім'ям.

"Це дуже серйозна проблема. Від неї, можливо, вмирає більше людей, ніж на дорогах, це проблема складнощів, з якими стикаються малозабезпечені сім'ї, які змушені платити за опалення своїх будинків більше, ніж можуть собі дозволити. Це і питання того, наскільки ефективно ми боремося зі змінами клімату", - відзначає Хіллс.

Питання екології важливе в даному контексті, йдеться у доповіді, оскільки екологічні методи опалення та електрифікації домогосподарств є дорожчими в порівнянні з традиційними.

Документ ставить також питання про необхідність переглянути визначення енергетичної бідності. Раніше під цю категорію потрапляли домогосподарства, які платили від 10% свого доходу за енергетичні рахунки. Але останні дані міністерства енергетики та клімату показують, що під такі параметри потрапляє чотири мільйони сімей (станом на 2009 рік, у порівнянні з 1,2 мільйона в 2003 році).

Таким чином, автори доповіді вважають можливим підняти цю планку.

Читайте також:

Визначена "найбрудніша" країна Євросоюзу

Тепло в квартирі: за кожен градус недогріву - мінус 5% в оплаті за опалення

Найбільшу в Європі сонячну електростанцію побудують у Криму

Британці навчилися робити велосипеди з бамбука

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: