У Британії щорічно помирає до 27 тисяч осіб через нездатність оплатити опалення

У Британії щорічно помирає до 27 тисяч осіб через нездатність оплатити опалення

За показником смертності від холоду Британія обігнала навіть більш холодні Швецію та Норвегію

Від хвороб, викликаних холодною погодою, вмирає більше людей, ніж на дорогах, повідомив прем'єр-міністр Девід Кемерон.

Майже три десятки тисяч людей помирають кожну зиму в Британії через нездатність оплачувати свої рахунки за опалення.

Відповідне дослідження провів професор Джон Хіллс на замовлення британського уряду з метою визначити масштаби проблеми і показники, які вказують на так звану енергетичну бідність.

Хіллс прийшов до висновку, що кожну зиму до 27 тисяч чоловік в Сполученому Королівстві помирають через хвороби, викликані холодною погодою. Це один з найвищих показників у Європі, навіть у порівнянні з більш холодними країнами, як Швеція чи Норвегія.

У доповіді наголошується, що якщо у 2004 році сім'ям, які насилу оплачують рахунки за опалення, в середньому не вистачало до 256 фунтів стерлінгів, то у 2009 ця цифра досягла 402 фунтів (5 тисяч гривень).

Подорожчання рахунків на опалення та електроенергію стало основною причиною зростання інфляції у Великобританії, яка наприкінці вересня досягла 5,2% при цільової планці уряду в 2%.

Минулого тижня прем'єр-міністр Девід Кемерон зустрічався з представниками енергетичних компаній, щоб обговорити заходи по утриманню цін і допомоги сім'ям.

"Це дуже серйозна проблема. Від неї, можливо, вмирає більше людей, ніж на дорогах, це проблема складнощів, з якими стикаються малозабезпечені сім'ї, які змушені платити за опалення своїх будинків більше, ніж можуть собі дозволити. Це і питання того, наскільки ефективно ми боремося зі змінами клімату", - відзначає Хіллс.

Питання екології важливе в даному контексті, йдеться у доповіді, оскільки екологічні методи опалення та електрифікації домогосподарств є дорожчими в порівнянні з традиційними.

Документ ставить також питання про необхідність переглянути визначення енергетичної бідності. Раніше під цю категорію потрапляли домогосподарства, які платили від 10% свого доходу за енергетичні рахунки. Але останні дані міністерства енергетики та клімату показують, що під такі параметри потрапляє чотири мільйони сімей (станом на 2009 рік, у порівнянні з 1,2 мільйона в 2003 році).

Таким чином, автори доповіді вважають можливим підняти цю планку.

Читайте також:

Визначена "найбрудніша" країна Євросоюзу

Тепло в квартирі: за кожен градус недогріву - мінус 5% в оплаті за опалення

Найбільшу в Європі сонячну електростанцію побудують у Криму

Британці навчилися робити велосипеди з бамбука

Повʼязані теми:

Наступна публікація