Саркозі з Кемероном домовилися ще трохи побомбити Лівію

Нова лівійська влада просить розморозити зарубіжні рахунки Тріполі

Президент Франції Ніколя Саркозі та прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон оголосили, що авіація цих країн продовжить операцію проти вірних Муаммару Каддафі військ. Спільну заяву лідери двох країн зробили на прес-конференції в Тріполі.

Як заявив присутній на цьому заході прем'єр-міністр лівійського уряду Махмуд Джібріль, з відповідним проханням до керівництва Франції і Великобританії звернулася Національна перехідна рада. Повітряна операція, як випливає зі слів виступаючих, триватиме до тих пір, поки в країні залишаються осередки опору лоялістів Каддафі.

Крім того, Франція і Великобританія пообіцяли допомогти відновити інфраструктуру, провести розмінування, підтримати медицину і освіту, а також оснастити поліцію та прикордонників. Кемерон також пообіцяв внести до Радбезу ООН резолюцію, яка зняла б санкції з лівійських компаній, розморозила б зарубіжні активи Тріполі і дозволила налагодити комерційне авіасполучення.

Саркозі, зі свого боку, особливо підкреслив, що про розподіл контрактів на видобуток і експорт лівійської нафти не йдеться, оскільки це питання є другорядним. За його словами, у війну НАТО вступило не через нафту, а через те, що революція проти Каддафі була правильною і її треба було підтримати.

Французький президент у своїй промові також торкнувся сирійської теми. Він, зокрема, побажав сирійській молоді домогтися того ж, чого домоглися їхні лівійські однолітки. "Лівія має стати хорошим прикладом для тих арабів, які шукають свободи і демократії", - сказав Саркозі.

Саркозі та Кемерон прибули в Тріполі вранці 15 вересня. Їхній візит оголошений "символічним": підписання будь-яких контрактів або угод в його програмі не заплановано.

Франція і Великобританія були головними ініціаторами проведення операції НАТО в Лівії. Зокрема, саме вони зуміли переконати інших членів Ради безпеки ООН у необхідності почати бомбардування військ Каддафі.

Згідно з рішенням НАТО, повітряна операція в Лівії повинна завершитися в кінці вересня.

Читайте також:

Саркозі і Кемерон прибули до Лівії

Лідери західних країн пообіцяли скинути Каддафі

Каддафі назвав Саркозі "душевнохворим"

Аїші Каддафі відмовили у порушенні кримінальної справи проти Саркозі

ВідеоСаркозі з Кемероном домовилися ще трохи побомбити Лівію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: