Американці розроблять принципово нові сонячні батареї

Підібравши матеріал, можна отримати від нової оптичної батареї ККД в 10%. Це не дуже багато, проте така фотоелектрична панель виявиться набагато дешевшою за всі попередні,

Вчені з університету Мічігану (США) встановили, що при певних умовах світлове поле може генерувати в матеріалі магнітні ефекти в 100 мільйонів разів сильніші, ніж очікувалося раніше.

За словами фізиків, мова йде про раніше невідомі різновиди оптичного випрямлення. Світло має електричну та магнітну складові. Раніше вчені вважали, що ефекти від магнітного поля настільки слабкі, що їх можна ігнорувати.

Проте з'ясувалося, що при інтенсивності випромінювання в 10 мільйонів ват на квадратний сантиметр магнітна компонента здатна породжувати сили, еквівалентні потужному електричному ефекту.

За підрахунками фахівців, підібравши відповідний матеріал, можна отримати від оптичної батареї ККД в 10%. Це не дуже багато, проте така фотоелектрична панель виявиться набагато дешевшою за всі попередні, та ще й легкою у масовому виробництві.

Автори дослідження вважають, що перетворення нового типу (вони називають його оптичною батареєю) майже не нагріватиметься в інтенсивному потоці світла.

Влітку вчені мають намір продемонструвати на практиці вироблення струму новим методом, спочатку під дією лазера, а пізніше і сонячного світла.

Як повідомляється, наразі університет зайнявся патентуванням нової технології.

Читайте також:

Літак на сонячній енергії протримався у повітрі цілу добу

Створено найбільшу у світі яхту на сонячних батареях

Британці замінять лампочки на шпалери, які випромінюють світло

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: