У Генпрокуратурі назвали кількість вироків у справах Євромайдану

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Під час Революції гідності пстраждали майже 2500 людей

За даними Генеральної прокуратури України у справах Євромайдану вже визнали винними 59 людей.

Про це 29 листопада пише "Радіо Свобода".

У ГПУ підрахували, що під час подій Євромайдану постраждали 2 442 людини. З них – 1 721 цивільна особа та 721 правоохоронець.

"Загалом правоохоронними органами України у провадженнях цієї категорії повідомлено про підозру 445 особам, з них: 48 високопосадовцям, 228 правоохоронцям, у тому числі 27 слідчим, 20 прокурорам та 23 суддям. Скеровано до суду 195 обвинувальних актів стосовно 298 осіб. У вчиненні злочинів судами визнано винними 59 осіб, щодо 46 з них ухвалено обвинувальні акти", – заявили в Генеральній прокуратурі.

За перші дев’ять місяців 2019 року управління спеціальних розслідувань повідомило про підозру 14 людям, у тому числі високопосадовцям, керівникам правоохоронних органів. Щодо 11 людей досудове слідство закінчене і обвинувальні акти направлені до суду. За ці місяці судді оголосили один обвинувальний вирок.

Загалом  управління спеціальних розслідувань досліджувало понад 4 100 епізодів вчинення кримінальних правопорушень, у яких підозру повідомили 288 людям. У прокуратурі зазначили, що слідчі цього управління направили до суду 81 обвинувальний акт щодо 162 людей. За результатами судового розгляду суд визнав винними 20 людей, стосовно 19 з них ухвалив обвинувальні вироки.

Раніше повідомлялося, що розслідуванням справ, пов'язаних з масовими протестами на Майдані Незалежності під час Революції гідності, буде займатися  підрозділ в структурі Державного бюро розслідувань. Матеріали в цих кримінальних справах відтепер підлягають інвентаризації. Проводити їхню перевірку буде спеціальна комісія, у складі якої також будуть представники ДБР. Голова ДБР Роман Труба заявив, що розслідування злочинів, пов'язаних з масовими протестами у 2013-2014 роках на Майдані, тимчасово призупиниться через нестачу слідчих

Як стало відомо, ГПУ взялася розслідувати зникнення доказів у справі Майдану - там повідомили, що немає двох томів справи і пошкоджені носії інформації.

Відео Слідство у справі розстрілів євромайданівців під загрозою

Уранці будівельники почали розбирати бруківку на Алеї Героїв Небесної Сотні, щоби в подальшому звести меморіал. Але у цьому випадку продовжити розслідування справи, зокрема провести слідчі експерименти, буде неможливо, кажуть в Управлінні спеціальних розслідувань. Чи продовжують працювати будівельники та що кажуть на це силовики – далі.    

Слідство у справі розстрілів євромайданівців під загрозою

Залиште свій коментар

Вибір редакції