У Міносвіти анонсували нову посаду в українських школах

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За словами Новосад, школярі мають бачити зв’язок між знаннями і подальшими можливостями.

В українських школах з'явиться посада "кар'єрного радника", який допомагатиме старшокласникам у виборі майбутньої професії. Серед обов'язків радника буде, зокрема, пояснення тої чи іншої спеціальності, її специфіка та можливості.

Про це повідомила міністерка освіти і науки України Ганна Новосад в інтерв'ю виданню "РБК-Україна".

За її словами, учні часто обирають не те, чим би насправді хотіли займатися, але усвідомлюють це надто пізно і марнують свій час. Міністерка уточнила, що майбутні абітурієнти повинні мати можливість свідомо зрозуміти, які є професії та освітні можливості. На думку Новосад, школярам слід свідомо обирати університет і спеціальність.

"Тому ми починаємо працювати над професійною орієнтацією у школах. Зокрема, хочемо зробити введення в професію, розповідати про спеціальності. Це повинно бути невід'ємною частиною програми. І починати треба десь у шостому-дев'ятому класі", - пояснила Новосад.

Перераховані вище обов'язки будуть виконувати так звані "кар'єрні радники". Новосад додала, що працедавці готові приходити на лекції у школи, щоб поділитися з учнями можливостями й перспективами їхніх професій.

"Наприклад, є IT-компанії. Вони можуть і хочуть приходити в школу та розповідати, як в них влаштований процес та для чого успішному "айтішнику" із заробітком три-чотири тисячі доларів вивчати математику. Таким чином треба показувати зв’язок між знаннями окремих предметів і подальшими можливостями отримувати достойну заробітну плату" - підсумувала Новосад.

Нагадаємо, очільниця МОН Ганна Новосад заявила, що дітей в українських школах навчатимуть медіаграмотності. Нова дисципліна має з'явитися у навчальній програмі в учнів реформованої середньої школи. Наразі над цими нововведеннями ще працюють спеціалісти, але Новосад розраховує презентувати державний стандарт у березні 2020 року.

Відео Міністерка освіти Ганна Новосад - про якість шкільних знань в Україні та способи її поліпшити

Уже другий день українці не можуть відійти від шоку після того, як стали відомі результати дослідження PISA. У нас в гостях міністерка освіти Ганна Новосад. Говоримо з гостею про критерії якісної освіти, причини низьких результатів оцінювання знань українських школярів, зокрема з математики, та глибинні проблеми, які варто вирішити. Також обговорюємо якість шкільної освіти у селах та містах і їхні відмінності. 

Міністерка освіти Ганна Новосад - про якість шкільних знань в Україні та способи її поліпшити

Залиште свій коментар

Вибір редакції