У рейтингу людського розвитку Україна стала 76-ю зі 187 країн

До списку країн, які розташовані близько до України в рейтингу і які мають порівнянну чисельність населення, входять Казахстан і Російська Федерація з ІЛР відповідно 68 і 66.

Значення індексу людського розвитку (ІЛР) України за 2011 рік становить 0,729 - у високій категорії людського розвитку - що ставить країну на 76 позицію з 187 країн і територій. Такі дані містяться в доповіді ООН про стан людського розвитку, повідомляє ZN.UA.

За період з 1990-го по 2011 рік значення ІЛР України зросло з 0,707 до 0,729, або на 3% або в середньому приблизно на 0,1% за рік.

До списку країн Європи та Центральної Азії, які розташовані близько до України в рейтингу ІЛР і які мають порівнянну з Україною чисельність населення, входять Казахстан і Російська Федерація з ІЛР відповідно 68 і 66.

Індекс гендерної нерівності (ІГН) Україна становить 0,335, що ставить її на 57 місце серед 146 країн. В Україні жінкам належить 8% місць в парламенті, 91,5% дорослих жінок мають середню або вищу освіту (у порівнянні з 96,1% чоловіків). На кожних 100 тис. народжених живими 26 жінок помирають від причин, пов'язаних з вагітністю, рівень народжуваності серед дорослих становить 30,8 народжених на 1000 народжених живими. Частка участі жінок у робочій силі складає 52%, тоді як аналогічний показник у чоловіків - 65,4%.

Нагадаємо, рік тому у рейтингу людського розвитку Україна опинилася поруч з Іраном.

Індекс розвитку людського потенціалу вираховується за такими показниками: ВВП на душу населення, очікувана тривалість життя при народженні, рівень освіченості населення. Також аналізуються рівень гендерної рівності, рівень бідності, безпека людей. Усі країни поділили на чотири групи: дуже високий, високий, середній і низький рівень розвитку.

Читайте також:

Економіка України росте швидше, ніж економіка Арабських Еміратів

Вести бізнес в Україні гірше, ніж в Гондурасі

Визначена "найбрудніша" країна Євросоюзу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: