Україна почала активніше співпрацювати з НАТО

Україна почала активніше співпрацювати з НАТО

Фото: AFP

Незважаючи на небажання вступати в НАТО, Україна посилила співпрацю з альянсом.

Практична співпраця України і НАТО розширюється.

Про це в інтерв'ю "Дзеркалу тижня. Україна" заявив помічник заступника генерального секретаря НАТО з політичних справ і політики безпеки Джеймс Аппатурай.

За його словами, прикладом цього може служити внесок України в операції, які проводить НАТО.

Також він навів, як приклад, допомогу, яку альянс готовий надати Україні у підготовці до Євро-2012 чи у вирішенні питань, пов'язаних з утилізацією надлишків боєприпасів, стрілецької зброї та легкого озброєння.

"Звісно, наше практичне співробітництво відбувається в політичному контексті. І, безумовно, члени альянсу братимуть його до уваги при оцінці рівня і якості наших відносин", - зазначив він.

Говорячи про сьогоднішній порядок денний у відносинах Україна-НАТО, Аппатурай розповів: "Йшлося, наприклад, про можливості нашої підтримки при проведенні Україною реформ. Також ішлося про внесок вашої країни в операції, які НАТО проводить зараз і про можливості продовження такого співробітництва в майбутньому".

"Ми обговорювали питання спеціального цільового фонду, потрібного для утилізації надлишків боєприпасів, стрілецької зброї та легкого озброєння, а також цільового фонду, призначеного для вирішення проблеми залишків радіоактивних матеріалів", - сказав він.

Крім того, за словами Аппатурая, представники України і НАТО розмовляли про можливості співробітництва в контексті підготовки до Євро-2012 і забезпечення потрібного рівня безпеки при його проведенні.

Аппатурай зазначив, що сторони також обговорювали і європейські питання безпеки.

"Такі аспекти, наприклад, як контроль над звичайними озброєннями та протиракетна оборона. Але, хочу підкреслити, що коли ми говорили про ПРО, ми просто обмінювалися своїми поглядами, інформацією. Мова не йшла про практичне співробітництво в цій галузі", - сказав він.

Аппатурай приїхав в Україну для проведення попередньої оцінки виконання Києвом Річної національної програми співпраці з альянсом.

Нагадаємо, раніше Україна збільшила кількість своїх військових, які беруть участь у миротворчій місії в Афганістані, на 3 - до 16 осіб. Українці беруть участь у її діяльності в Кабулі, провінціях Гор і Газні.

Читайте також:

НАТО "спустило" Росію на землю щодо українського питання

Україну прирівняли до Іраку і Афганістану за силою тиску на правозахисників

НАТО розраховує будувати нову систему ПРО разом з Україною

WikiLeaks пояснив, чому Україну не взяли в НАТО

Повʼязані теми:

Наступна публікація