Україна відзначає День визволення від фашистських загабників

Україна відзначає День визволення від фашистських загабників

Ілюстрація / Фото: Сегодня

Цей день було засновано згідно з Указом президента "Про День визволення України від фашистських загарбників" від 20 жовтня 2009 року.

28 жовтня в Україні визначають День визволення україни від фашистських загабників. Цей день було засновано згідно з Указом президента "Про День визволення України від фашистських загарбників" від 20 жовтня 2009 року "...з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій війні".

Перші населені пункти України на східному Донбасі були звільнені у грудні 1942 року. Остаточне визволення українських земель почалося під час Курської битви (5 липня – 23 серпня 1943 року). 23 серпня війська Степового фронту звільнили Харків. Протягом вересня-жовтня 1943 року тривала героїчна битва за Дніпро, уздовж якого німці намагалися створити неприступну лінію стратегічної оборони.

Кульмінацією битви за Дніпро стало визволення Києва від гітлерівців.

Завершила визволення України Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон України.

У цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів.

Читайте також:

КНДР вимагає від Японії вибачень за Другу світову війну

Померла легендарна шпигунка "Біла миша", яка могла "вбити нациста голіруч"

Найбільш розшукуваного нацистського злочинця визнали невинним

Повʼязані теми:

Наступна публікація