КНДР вимагає від Японії вибачень за Другу світову війну

За словами провідних ЗМІ Північної Кореї, через наполегливі ​​відмови переглянути своє злочинне минуле Японія не може розраховувати на прогрес в поліпшенні відносин з КНДР.

Провідна газета КНДР "Нодон сінмун" у понеділок, 12 вересня, виступила з твердженням, що поліпшення відносин з Північною Кореєю є для Японії одним з ключових питань зовнішньої політики, але це питання неможливо вирішити, якщо Токіо буде як і раніше робити спроби "обілити своє злочинне мілітарне минуле".

Як зазначає видання, не тільки в КНДР, але і в інших країнах від Японії вимагають принести вибачення за жахливі злочини імператорської армії в період колоніального панування в Кореї в 1910-1945 роках і виплатити відповідну компенсацію їх жертв.

Через наполегливі ​​відмови виконати свої моральні зобов'язання і небажання переглянути своє злочинне минуле, підкреслює газета, Японія не може розраховувати на прогрес в поліпшенні відносин з КНДР.

Преса КНДР неодноразово зазначала, що Японії слід брати приклад з Німеччини, яка не тільки висловила каяття, в щирість якого повірили інші країни, але й підтвердила свої вибачення практичними справами - виплатила жертвам фашизму компенсацію. Японія ж цього не зробила і робити поки не збирається, що породжує в азіатських державах, включаючи КНДР, сумнів у щирості її миролюбних заяв.

Як приклад її агресивних намірів місцеві ЗМІ наводять зазіхання Токіо на корейські острови Токто.

Острови Токто - це група невеликих островів загальною площею 0,18 кв км, розташованих у західній частині Японського моря. Ці безлюдні скелясті території стали предметом міжнародного спору після 1945 року, коли Корея була звільнена Радянською Армією від японського колоніального панування. Зараз острова контролюються збройними силами Південної Кореї, яка тримає там невеликий гарнізон. Токіо офіційно стверджує, що Південна Корея незаконно окупувала ці території, включені до складу Японської імперії в 1905 році. У Пхеньяні і Сеулі, в свою чергу, заявляють, що вони історично завжди входили до складу Корейського держави.

Читайте також:

Влада КНДР вигнала всіх південнокорейців з курорту на кордоні двох країн

КНДР пригрозила Південній Кореї і США збільшенням ядерного арсеналу

КНДР назвала ситуацію на Корейському півострові "найгіршою в історії"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: