Найбільш розшукуваного нацистського злочинця визнали невинним

Міський суд Будапешта виправдав колишнього капітана угорської жандармерії Шандора Кепіро, якого звинувачували у масовому знищенні сербів і євреїв у 1942 році.

Шандор Кепіро_7
AFP
Шандор Кепіро в суді
Суд Будапешта визнав невинним 97-річного Шандора Кепіро, якого звинувачували у пособництві нацистам і масових вбивствах під час Другої світової війни.

За версією слідства, Кепіро, який у роки війни був офіцером угорської жандармерії, був причетний до вбивства 1200 євреїв, сербів і циган в окупованому сербському місті Нові-Сад у 1942 році. Зокрема, за даними прокуратури, він міг особисто брати участь у ліквідації 36 осіб.

Після смерті Аріберта Хайма (відомого як "Доктор Смерть") і початку суду над уродженцем України Іваном Дем'янюком, Кепіро значився під №1 в списку найбільш розшукуваних нацистських злочинців Центру Симона Візенталя.

За скоєні злочини Кепіро загрожувало покарання аж до довічного позбавлення волі. Однак трибунал у складі трьох осіб на чолі з суддею Бєлой Варгой визнав Кепіро невинним.

Як повідомляють журналісти, на засідання суду прийшли кілька десятків людей і багато з них зустріли виправдувальний вердикт з радістю.

Перед початком процесу Кепіро заявляв, що не вважає себе винним і "спить без докорів сумління".

У 1944 році Кепіро вже засудили в Угорщині до 10 років ув'язнення за участь в масовому вбивстві.

За даними Центру Симона Візенталя, у тому ж 1944 році, після вторгнення вермахту в Угорщину, військовий трибунал під тиском нацистів визнав Кепіро невинним. Він отримав вищий офіцерський чин у жандармерії і брав участь у депортації євреїв до Освенцима.

Після війни Кепіро втік до Австрії, де провів три роки, потім переїхав до Аргентини і прожив там майже 50 років. Останні роки Кепіро жив у Будапешті, в будинку навпроти найбільшої в Європі синагоги.

У 2009 році угорська прокуратура знову порушила справу проти Кепіро у зв'язку з появою нових свідчень, представлених Сербією. У вересні Кепіро був допитаний і у нього вилучили паспорт.

Центр Симона Візенталя - американська неурядова організація, яка займається захистом прав людини, боротьбою з тероризмом, антисемітизмом і вивченням Голокосту.

Читайте також:

Засудженого за нацистські злочини Дем'янюка поселили на курорті в Альпах

Зі ставки Гітлера під Вінницею зробили меморіал жертвам фашизму

Папа Римський зізнався, що був членом нацистської організації

Новий список 10 найжорстокіших нацистів очолив 95-річний доктор

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: