В Україні стартував конкурс з відбору полярників у 25-ту антарктичну експедицію

В Україні стартував конкурс з відбору полярників у 25-ту антарктичну експедицію

У команду шукають 12 осіб.

У вівторок, 1 жовтня, стартував конкурс з відбору команди полярників у 25-ту Українську антарктичну експедицію на 2020-2021 роки.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства освіти та науки.

Як зазначається, конкурс оголосив Національний антарктичний науковий центр МОН, документи приймають впродовж місяця – до 1 листопада.

"Ми знову шукаємо найкращих професіоналів і водночас романтиків, які проведуть цілий рік на станції "Академік Вернадський". Хочу зауважити, що до роботи 25-ї Української антарктичної експедиції 2020-2021 років буде прикуто надзвичайно багато уваги. Адже 2020 року спершу весь світ святкуватиме 200-річчя відкриття Антарктиди, а потім Україна відзначатиме першу чверть століття нашої станції", – розповів керівник Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Він висловив сподівання, що цього року охочих долучитися до експедиції буде не менше, ніж торік, коли вперше за багато років відбувся відкритий конкурс, без жодних гендерних обмежень. Тоді на конкурс подалося 178 осіб, зокрема 32 жінки. З них було відібрано команду, яка зараз працює на станції. Серед 12 полярників є дві жінки – лікар та біолог.

"Цього року ми знову не ставимо жодних обмежень – головне, щоб кандидати чи кандидатки були фахівцями за своїми напрямами і мали необхідне здоров’я для роботи в Антарктиді", – додав Дикий.

Наразі в команду шукають 12 осіб: сімох науковців, а також лікаря, кухаря, дизеліста-електрика, системного механіка і системного адміністратора зв`язку. Вчені мають працювати за такими напрямами досліджень: геолого-геофізичні, гідрометеорологічні та океанографічні, геокосмічні, біологічні.

Загальні вимоги до кандидатів – відсутність хронічних захворювань і протипоказань до роботи в умовах Антарктиди, володіння іноземною мовою, неконфліктність і комунікабельність. Водночас до кожної вакансії є докладні вимоги.

Нагадаємо, раніше українські полярники знайшли в Антарктиді 3-поверхову льодову печеру з озерами та річкою. Воду з підльодної річки візьмуть для аналізу в лабораторії. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація