В уряді ще влітку заявляли, що Україна не брала на себе борги ЄЕСУ

В уряді ще влітку заявляли, що Україна не брала на себе борги ЄЕСУ

Олександр Лавринович

Як повідомляв міністра юстиції Лавринович у відповідь на запит Богословської, в Мінфіна немає інформації про надання державних гарантій за зобов’язаннями корпорації ЄЕСУ.

У Міністерстві фінансів немає ніякої інформації, яка б засвідчувала надання державних гарантій за зобов’язаннями корпорації ЄЕСУ. Про це йдеться в листі міністра юстиції Олександра Лавриновича у відповідь на запит Інни Богословської. Лист датований 26 червня 2011 року.

Як йдеться у листі, Україна як держава не несе відповідальності за дії суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності.

"Водночас стосовно надання гарантій урядом України за зобов'язаннями корпорації "Єдині енергетичні системи України" повідомляємо, що на момент написання зазначених листів в період з 1995 по 1996 роки законом України від 5 грудня 1990 року "Про бюджетну систему", яким було визначено правові засади функціонування бюджетної системи, її принципи, основи бюджетного процесу...не передбачалось надання урядом України державних гарантій за зобов'язаннями суб'єктів господарювання", - йдеться у відповіді міністра.

"Разом з тим за інформацією Міністерства фінансів в його обліку відсутня інформація  щодо наявності будь-якої заборгованості корпорації "Єдині енергетичні системи України" перед Міністерством оборони РФ та Міністерством фінансів не надавались державні гарантії за зобов'язаннями корпорації", - наголосив Лаврінович.

Як відомо, СБУ порушила кримінальну справу проти Юлії Тимошенко за борги корпорації ЄЕСУ перед Росією.

"Зокрема Тимошенко обвинувачується в тому, що будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ за попередньою змовою з колишнім прем'єром Павлом Лазаренком вчинила замах на розтрату коштів державного бюджету в особливо великих розмірах шляхом покладання на Кабінет міністрів зобов'язань приватної корпорації ЄЕСУ перед Міноборони Росії на суму 405,5 млн доларів", - повідомив керівник головного слідчого управління СБУ Іван Дерев'янко.

Читайте також:

Росія у другій справі проти Тимошенко бачить лише борг

Турчинов: СБУ тільки намагалося пред'явити обвинувачення Тимошенко

У Лазаренка нову справу проти нього назвали "піаром СБУ"

Повʼязані теми:

Наступна публікація