Тимошенко висунули офіційне обвинувачення у справі ЄЕСУ

Тимошенко висунули офіційне обвинувачення у справі ЄЕСУ

Юлія Тимошенко. Ілюстрація / Фото: Євген Малолєтка/ТСН.ua

Проти Юлії Тимошенко офіційно висунуто обвинувачення в замаху на розтрату 405 млн доларів у 1990-і роки.

Проти Юлії Тимошенко офіційно висунуто звинувачення в замаху на розтрату 405 млн доларів У 1990-і роки.

Про це повідомив на брифінгу в четвер, 13 жовтня, начальник Головного Слідчого управління Служби безпеки України Іван Дерев'янко.

"Головним слідчим управлінням СБУ порушено кримінальну справу стосовно громадян України Тимошенко і Лазаренка", - сказав він.

Слідство обвинувачує Тимошенко у тому, що вона перевела борг корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) перед Міноборони Росії на суму 405 млн. 500 тис. доларів на державний бюджет України.

Дерев'янко уточнив, що Тимошенко, будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ, за попередньою змовою з колишнім прем`єр-міністром Павлом Лазаренком зробила замах на розтрату коштів держбюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на Кабінет міністрів України зобов`язань приватної корпорації ЄЕСУ перед Міноборони РФ.

Він зазначив, що 405 млн. 500 тис. дол. - це 3 млрд. 233 млн. 254 тис. 250 грн.

За словами Дерев'янка, 12 жовтня Тимошенко пред`явлено звинувачення у здійсненні злочину за ч.2 ст.15 і ч.5 ст.191 Кримінального кодексу. Досудове слідство у кримінальній справі продовжується.

 

Нагадаємо, раніше Міністерство оборони Росії попросило погасити борг корпорації "Єдині енергетичні системи України" в сумі 405,5 мільйонів доларів. Про це йдеться в листі міністра оборони Росії Анатолій Сердюкова до прем'єра Миколи Азарова від 10 червня 2011 року.

"Міністерство оборони Російської Федерації звертається до вас для вирішення питань, пов'язаних з неналежним виконанням корпорацією "Єдині енергетичні системи України" взятих на себе зобов'язань перед Міністерством оборони РФ на виконання генеральної угоди... про порядок поставок продукції виробничо-технічного призначення для потреб Міністерства оборони РФ" , - наголошувалося в листі Сердюкова.

"В результаті неналежного виконання угод загальна сума непогашеної заборгованості корпорації "ЄЕСУ" перед Міністерством оборони РФ становить 405,5 мільйонів доларів. Прошу вас (Азарова) розглянути питання про погашення існуючої заборгованості в сумі 405,5 мільйонів доларів", - заявив Сердюков у листі до Кабміну.

Нагадаємо, 11 жовтня оголосили вирок Юлії Тимошенко в Печерському райсуді Києва. Колишнього главу уряду та лідера опозиції визнали винною у перевищенні службових повноважень при укладанні на початку 2009 року газової угоди з Росією. Екс-прем'єрку засудили до позбавлення волі на 7 років. Таке покарання – сім років позбавлення волі - вимагала прокуратура.

Апеляція може бути подана адвокатами Тимошенко протягом 15 днів з моменту винесення вироку суду. А тим часом екс-прем'єрка перебуватиме у Лук'янівському СІЗО.

Читайте також:

Адвокати Тимошенко наполягатимуть, що їй неправильно пришили статтю

Дочка Тимошенко очікує скорого звільнення матері: "20-го щось станеться"

Фанати Тимошенко: "Треба було захопити автозак і звільнити Юлю"

Есперт вважає, що Тимошенко відпустять, бо їй нема де сидіти

Тимошенко висунули офіційне обвинувачення у справі ЄЕСУ

Тимошенко висунули офіційне обвинувачення у справі ЄЕСУ

Повʼязані теми:

Наступна публікація