Великдень 2023 року: у скільки в середньому стане спекти паску
Якщо ви думаєте, пекти паску на Великдень 2023 року чи купити вже готову випічку, варто спочатку розрахувати цьогорічну вартість святкового десерту. ТСН.ua вам в цьому допоможе.
Скільки коштує спекти паску на Великдень 2023 року? / © pixabay.com
Скільки коштує спекти паску вдома: що потрібно для розрахунку
Звичайно, вартість паски залежить від рецепту, який ви використовуєте. За основу ми взяли класичну українську паску, яку пропонують спекти на YouTube-каналі Onyshkevychi, і глазур на желатиновій основі цього ж автора.
Варто зазначити, що ми не включили у розрахунок розхід на випікання святкової випічки — тобто вартість газу, світла, води. Також не враховували такі компоненти як сіль, лимонна кислота і олія, адже їх потрібно витратити зовсім небагато.
Для середньої української родини на час великодніх свят вистачить, приблизно, 5 невеликих пасок (діаметр 11 см) і 2 середні (діаметр 14 см). Так і будемо підраховувати.
Що і скільки потрібно купити, щоб спекти паску
Отже, для того, щоб спекти паску за обраним рецептом, потрібно взяти перелік певних продуктів. Зверніть увагу, щоб паски вийшли пухкими і повітряними, дуже важливо використовувати лише інгредієнти високої якості:
Борошно пшеничне "Хуторок", 1,8 кг (35,60 грн) — на 7 пасок потрібно взяти 1,5 кг (29,60 грн);
Молоко "Простоквашино Українське" пастеризоване 2,5% (38,90 грн за пакування в 870 мл) — для рецепту потрібно 500 мл (22,35 грн);
Яйця курячі вищої категорії Ясенсвіт "Справжні велетні" (69,30 грн за 10 шт.) — для приготування паски якраз потрібно 10 яєць (69,30 грн);
Маслo солодковершкове 82% фірми De Luxe Foods & Goods Selected (88,30 грн за 200 г) — нам потрібно 200 г (88,30 грн);
Львівські пресовані дріжджі (10,30 грн за 100 г) — потрібно взяти 50 г (5,15 грн);
Ванільний цукор "Мрія" (1,60 грн за 10 г) — для рецепту потрібно 20 г (3,20 грн);
Цукор-пісок фасований (33 грн за 1 кг) — щоб спекти паски потрібно 300 г і ще 150 г на глазур (14,20 грн);
Сушений виноград кишмиш "Своя лінія" (38,60 грн за 100 г) — потрібно саме 100 г (38,60 грн);
Лимон 1 гатунку (47,95 за 1 кг) — нам знадобиться лише 1 лимон (приблизно 7,19 грн);
Кондитерська посипка перламутрова "Деко" (14,90 грн за 1 упаковку в 24 г) — потрібно 2 упаковки (29,80 грн).
В підсумку вийшло, щоб спекти 7 пасочок на родину, потрібно витратити на продукти 307,69 грн, тобто одна паска буде коштувати приблизно 43,95 грн.
Розрахунки проводилися на основі цін у магазинах АТБ станом на 7 квітня 2023 року.
Читайте також: