Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вода у хатах сягає вікон: у Тернопільській області повінь накрила три села

Вода у хатах сягає вікон: у Тернопільській області повінь накрила три села

Жителі, щоб хоч кудись дістатися, використовують саморобні човни.

У Тернопільській області повінь накрила три села - зруйнувала частину дамби і затопила сільські угіддя та будинки. Люди готувалися до цього паводка дві доби, бо бачили, що робилося у сусідніх селах на Прикарпатті.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Кореспондентка ТСН Світлана Павук розповідає, що жителі затоплених сіл залишили свої оселі та чекають, коли вода спаде. Однак чекати доведеться кілька днів. Вода, яка затопила селище Коропець напередодні, стоїть усередині  хат аж по вікна. Жителі, щоб хоч кудись дістатися, використовують саморобні човни: однак їх хилитає і можна впасти у воду.

"Поки пропливаємо повз затоплені хати, (місцевий житель - ред.) Руслан розповідає, що зробив човен ще два роки тому спеціально на випадок повені. Тепер увесь день перевозить сусідів - кого до магазину, кого до власного обійстя, щоб перевірити рівень води", - зазначає кореспондентка.

Відео На Тернопільщині повінь накрила три села

Повінь зруйнувала частину дамби і затопила сільські угіддя. Люди готувалися до цього паводку дві доби, бо бачили, що робилося в сусідів. Постраждалі села якраз на межі з Івано-Франківською областю. Світлана Павук вдягла гумові чоботи і пересіла на човен – усе заради того, аби поспілкуватися з потерпілими селянами. Повні випуски дивіться на 1+1 video

На Тернопільщині повінь накрила три села

Деякі місцеві жителі, побачивши, що діється у сусідньому Прикарпатті, завчасно позносили на дах меблі та техніку. Останню ніч спали теж там. Інші ночували у приміщенні колишньої маленької школи: впритул один до одного і на власних меблях, які поскладали горою. Решта селян спали просто у церкві. 

Скільки людям ще жити у таких умовах поки невідомо. Коли була повінь у 2008 році, то у власні хати вдалося зайти лише через п'ять днів. Як буде цьогоріч - невідомо, однак селяни уже готуються до тривалого просушування будинків, нових ремонтів і довгої боротьби з цвіллю.

Нагадаємо, Захід України потерпає від повеней, будинки та дороги затоплює, людей евакуюють. Після сильних опадів утворилися потоки, які розливаються та псують все на своєму шляху. Відомо вже про трьох жертв стихії. 

У Тернопільській області найбільше постраждали села Устя Зелене, Коропець, Вістря. 

Автор - Світлана Павук.

Залиште свій коментар

Вибір редакції