Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Головною зіркою стала звізда-берегиня України.

Яскраий і гучний хід звіздарів уже традиційно пройшлов центром Львова. Із символами вертепу - великими і малими зірками в руках - на вулиці вийшли і дорослі, і діти. Вони разом колядували і дивували туристів, які залюбки ознайомлювалися з традиціями Західної України. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Дерев'яний каркас, а далі – як фантазія підкаже. Різдвяні звізди оздоблюють нитками, тканиною, намистом, склом і навіть керамікою, щоб вона була яскрава і помітна здалеку. Саме зірка - окраса кожного вертепу. З нею здавна ходять від хати до хати колядувати.

Головна зірка ходу - щороку нова і, зазвичай, відображає те, чим країна жила весь рік. Цьогоріч над ходом височіє звізда-берегиня України, у золотому кольорі прикрашена тризубом.

"Ми вирішили зобразити українок, які є для нас нашими берегинями, це наші мами, це берегині наших воїнів, які зараз є на війні, це є берегині всього люду. І, звичайно, в українському орнаменті, в українських рушниках, в український строях, бо сам український стрій – це вже є оберіг", – розповіла дизайнер звізди-берегині Ольга Сіра.

Яскравий хід зачаровує і львів'ян, і туристів. Вони фотографуються з зірками і навіть намагаються підспівувати колядникам. Хоча й не завжди знають, що це за хода і що символізують зірки.

Давня традиційна звізда мала вісім променів, а тепер що більше, то краще. Іноді в середину ставлять свічку, аби зірка мерехтіла, а на промені чіпляють дзвоники, щоб Різдво було веселим та гучним.

Кореспондент ТСН Наталка Волосацька

Відео У середмісті Львова влаштували традиційну ходу звіздарів

Яскрава й гучна хода звіздарів уже традиційно пройшлася центром Львова. Із символами вертепу - великими і малими зірками в руках - на вулиці вийшли і дорослі, і діти. Разом колядували і дивували туристів, які залюбки ознайомлювалися з традиціями Західної України.

У середмісті Львова влаштували традиційну ходу звіздарів

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції