Як часто потрібно прати постільну білизну — третина британців робить це раз на рік

Дата публікації
Перегляди
73к
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Як часто потрібно прати постільну білизну — третина британців робить це раз на рік

Як часто міняти постільну білизну

Як часто рекомендують міняти постільну білизну, від яких факторів це залежить, як часто перуть постіль британці, читайте в матеріалі ТСН.ua.

Згідно з опитуванням, проведеним 2012 року Національним фондом сну, 91% людей змінюють простирадла раз на два тижні, інші дослідження свідчать, що більшість людей у ​​всьому світі змінює простирадла, підковдри та наволочки приблизно раз на місяць, третина неодружених чоловіків у світі робить це раз на три місяці.

Першість у змаганні з частоти прання тримають британці. Згідно з опитуванням компанії Hammonds Furniture, в якому взяли участь 2 тис. осіб, 30% опитаних британців перуть постільну білизну не частіше 1 раз на рік. З такою самою періодичністю 36% британців чистять ковдри.

Водночас 40% британців перуть рушники після кожного використання, а 45% - після п'ятого витирання. Однак з білизною справи йдуть не так добре.

Наприклад, аж 25% чоловіків змінюють труси на нові лише після п'ятого використання, серед жінок таке практикує 15%. А ось прати бюстгальтер після кожного п'ятого вдягання вирішують 55% жінок.

Все це робить мешканців Великої Британії ще тими замазурами.

Наведені дані свідчать, що мільярди людей не уявляють, що саме відбувається з постільною білизною вже наступного дня після того, як її постелили. Адже візуальна чистота зовсім не означає, що воно залишається таким самим свіжим, як одразу після прання.

Як часто міняти чи прати постільну білизну

Згідно з опитуванням, проведеним 2012 року Національним фондом сну, 91% людей змінюють простирадла раз на два тижні. Хоча це є загальноприйнятим практичним правилом, дерматологи рекомендують міняти комплект постільної білизни щотижня або раз в 10 днів.

Багато фахівців рекомендують щотижневе прання якщо:

  • у вас алергія чи астма, і ви чутливі до пилу,
  • у вас інфекція або ураження на частині шкіри, яка стикається з простирадлами або подушками,
  • якщо ви надмірно потієте,
  • якщо з вами в ліжку спить ваш домашній улюбленець,
  • якщо у вас звичка їсти в ліжку,
  • ви лягаєте спати, не прийнявши душ,
  • якщо ви спите голими.

Ті, хто нерегулярно пере постіль, з більшою ймовірністю піддаються впливу грибків, бактерій, пилу, вовни тварин. У людей, які страждають від астми та алергії, симптоми хвороби можуть посилитися. Навіть здорова людина може відчути закладеність носа та чхання після нічного сну на брудних простирадлах.

Що стосується інших постільних речей - пледів і пухових ковдр, їх варто прати щотижня або раз на два тижні. Особливо небезпечні, як джерела грибків, пір'яні подушки та подушки з синтетичним наповнювачем. Такі подушки рекомендують міняти або хоча б чистити раз на рік чи два. Ковдри можуть прослужити від 15 до 20 років в разі використання з чохлом та регулярного прання або хімічного чищення.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Актуальні запити
Дата публікації
Перегляди
73к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація