Яка головна мішень для Путіна в Україні: Зеленський зробив заяву

Яка головна мішень для Путіна в Україні: Зеленський зробив заяву

Внаслідок російських обстрілів в Україні з'явився дефіцит електроенергії і енергетики вимушені відключати світло щонайменше на 4 години щодоби. Колаж ТСН.ua

Україна вже втратила в рази більше генерації, ніж обсяг споживання великих міст.

Одна з основних мішеней в Україні для російського диктатора Путіна — це енергетика. Для Кремля це інструмент для впливу та підкорення націй.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час церемонії відкриття Ukraine Recovery Conference 2024.

“Одна з основних путінських мішеней в Україні — це енергетика. Від перших років свого правління він розглядає саме енергоресурси, енергогенерації та енергоспоживання як зброю, інструмент для впливу та підкорення націй. Європа вже неодноразово з цим стикалася. Зараз Україна страждає від найбільш деструктивної форми російського бачення енергії як зброї. Внаслідок російських ударів ракет та дронів знищено вже дев'ять гігаватів потужностей. Притому що пік споживання енергії в Україні минулої зими був 18 гігаватів. Отже, половини тепер не існує”, — наголосив Володимир Зеленський.

За його словами, Україна вже втратила в рази більше генерації, ніж обсяг споживання великих міст — в той час як Берлін споживає близько двох гігаватів, Мюнхен — до трьох гігаватів.

“80% теплової генерації в Україні, третина гідрогенерації — просто знищені Путіним. І це ще не межа його терору, на жаль”, — підкреслив президент.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський, який перебуває з робочим візитом у Німеччині, заявив про необхідність передавання нашій державі додаткових систем Patriot.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація