Янукович запевняє, що не використовує своє становище проти Тимошенко

Янукович запевняє, що не використовує своє становище проти Тимошенко

Віктор Янукович / Фото: Архів

Президент бажає Тимошенко, щоб вона довела свою невинність.

Президент Віктор Янукович заявляє, що ніколи не використовував своє становище для тиску на суди.

Про це він повідомив в інтерв'ю Euronews, відповідаючи на питання про можливість звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

"Питання Тимошенко - це питання дуже суперечливе, тому що тут присутні дуже багато різних порушень закону", - заявив він.

"З однієї сторони, питання, про яке ми кажемо зараз з вами, це питання, воно лежить в площині політично-юридичній. А другі питання лежать в площині чисто кримінальних. Це порушення кримінального законодавства, в якому не платяться податки, втрачає бюджет, завозиться в Україну газ, який не розмитнюється, але він реалізується українським споживачам і державі наносяться значні збитки", - зазначив президент.

При цьому Янукович уточнив, що "у справі Тимошенко ні в якому разі не можна робити дуже швидких висновків".

"Висновки можна буде зробити тільки після того, як вона буде розглянута остаточно в судах. В цій справі неможливо не враховувати суди, які відбулися вже в інших країнах світу. І у Сполучених Штатах Америки - це справа Лазаренко, і в Росії - це справа генерала Олійника", - заявив він.

Президент також підкреслив, що "ніколи не використовував своє положення заради того, щоб тиснути на правоохоронні органи чи на український суд".

"Я бажаю Тимошенко, щоб вона довела свою невинність. Якщо вона зробила помилку, але від цього постраждала вся країна, вона повинна сказати правду. Якщо вона не сплатила податки, вона повинна це визнати і заплатити податки. Все це буде виглядати природно", - зазначив Янукович.

"Безумовно, ми хочемо, щоб Україна дорослішала, щоб вона інтегрувалася, щоб вона приймала нові сучасні правила європейські", - додав він.

"Україна повинна змінюватися на краще. Але вимагати того, щоб ми це зробили швидко, штучно - це неможливо. Це - процес. Цей процес, який зараз йде, він все одно веде до прогресу. І він несе позитив", - підсумував Янукович.

Нагадаємо, джерела в зарубіжному дипкорпусі повідомили, що ЄС все ж таки запросив Януковича відвідати Брюссель у середині листопада.

У той же час, в представництві Єврокомісії в Україні цю інформацію не підтвердили, нагадавши, що ЄС вирішив відкласти візит Януковича в Брюссель до того моменту, "поки в Україні не будуть створені необхідні політичні умови".

Читайте також:

Янукович: ми для ЄС як бідні родичі

Росія сподівається на повернення "пробачених" боргів Тимошенко

В Партії регіонів заявили, що деяких західних політиків чекає доля Тимошенко

Януковича не пустили до Брюсселя через погану атмосферу

У "Газпромі" вперше прокоментували справу Тимошенко

Повʼязані теми:

Наступна публікація