США хочуть, щоб Україна виграла - Пентагон

Дата публікації
Перегляди
17к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
США хочуть, щоб Україна виграла - Пентагон

Фото: Associated Press

Кірбі зазначив, що битва на Донбасі буде довгою та кривавою.

Сполучені штати Америки хочуть, щоб Україна виграла у війні проти російського агресора.

Про це 12 квітня під час брифінгу сказав помічник міністра оборони США та прессекретар Пентагону Джон Кірбі. 

"Важливо пам’ятати, що українці б’ються за Донбас вже понад 8 років. І вони продовжують битися за цю частину України. Президент Зеленський дуже чітко зазначив, що не віддасть жодної української території. У нас немає чіткого бачення того, що росіяни планують зробити найближчими днями, де збираються просунутися. Тому скажу в більш загальних рисах. Ми вважаємо, що росіяни все ще мають переважну більшість зібраної ними бойової потужності за період осінь-зима перед їхнім вторгненням. Вони зібрали більш ніж сотню бойових батальйонів, десятки і десятки бойових літаків, більш ніж тисячу танків. І ми все ще думаємо, що загалом вони все ще мають переважну більшість всього цього. Тобто, вони мають багато вогневої сили", - пояснив Кірбі. 

Речник Пентагону додав, що росіяни не досягли своїх стратегічних цілей в Києві, навколо Чернігова та в цілому на Півночі.

"І навіть на Півдні, де вони досягли якихось ранніх успіхів, українці виштовхують їх назад. І вони там так і застрягли. Зараз вони фокусуються переважно на Донбасі. І ми вже бачимо ранні ознаки того, що вони перекидають свої основні сили і концентрують їх на Донбасі. Ви чули, що сказав генерал Міллі. Зараз росіяни спробують зібрати всі свої сили і сконцентрувати на географічно меншій території Донбасу, ніж раніше вони намагалися це зробити одразу на трьох напрямках. Тому на Донбасі все може бути набагато більш інтенсивнішим, кривавішим та довшим. Проте ми не знаємо, чи будуть вони успішними. Але, навіть незважаючи на це, українці продовжують боротися. Саме тому ми в США робимо все, що можемо, щоб прискорити та розширити об’єм військової допомоги Україні", - сказав Кірбі. 

Також відповідаючи на питання ТСН.ua про долю законопроєкту щодо ленд-лізу від США для України, член Палати представників від штату Колорадо Джейсон Кроу сказав: "Документ все ще проходить Сенат. Палата представників зараз на працює на округах. Ми зараз їздимо, зустрічаємося віч-на-віч з нашими друзями і партнерами, щоб почути, яка допомога насправді потрібна. І коли ми повернемося, будемо працювати над тим, щоб затвердити та збільшити цю допомогу. За кілька тижнів ми будемо розглядати цей закон і будемо просувати його до прийняття. Можливо – прийняття істотно подібного до нього. Я особисто вірю, що наступне розгортання військової підтримки США має надійти у вигляді програми ленд-лізу. Так як зараз цей законопроєкт проходить Сенат, я буду просувати його ухвалення". 

Читайте також:

Біля Бучі поховали Ірину Фількіну, фото руки якої облетіло весь світ

Біля Бучі поховали Ірину Фількіну, фото руки якої облетіло весь світ

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Автор
Тетяна КурпітаТетяна Курпіта
Дата публікації
Перегляди
17к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація