Коли в Україні почнуть зростати зарплати: прогноз НБУ

Коли в Україні почнуть зростати зарплати: прогноз НБУ

В умовах повномасштабної війни зарплати в Україні зменшуються, проте їхній ріст очікується вже наступного року.

В НБУ заявили, що цього року зарплати впадуть на 26,9% з урахуванням інфляції, а наступного — зростатимуть внаслідок високого попиту на кваліфікованих фахівців

Про це йдеться в інфляційному звіті Національного банку України за жовтень 2022 року.

За прогнозом фінансового регулятора, номінальні зарплати в Україні цього року впадуть на 12,3%; реальні, з урахуванням інфляції — на 26,9%, а 2023 року зростуть на 32,8% та 4,6% відповідно.

НБУ наголосив, що наразі людей, які перебувають у пошуку роботи, набагато більше, ніж вакансій, у зв'язку з чим претенденти погоджуються працювати не за фахом та зменшувати очікування від зарплати.

"Швидкому зростанню зарплат наступного року завадить високий рівень інфляції, однак рівень оплати праці в номінальному вираженні перевищить довоєнний показник, а надалі зарплати зростатимуть швидше внаслідок нарощування ресурсів бюджету країни", - зазначили в НБУ.

Раніше повідомлялося, що під час повномасштабної війни в Україні стан добробуту українців відчутно знизився. Згідно з опитуванням, кожному третьому громадянину не вистачає грошей до зарплати.

Дистанційна робота набирає популярність - Яка зарплата, де знайти вакансії та яким має бути резюме

Дистанційна робота набирає популярність - Яка зарплата, де знайти вакансії та яким має бути резюме

Читайте також:

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
7192
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація