До біса романтику: як пережити свята

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Попереду 14 лютого, а разом з ним – не менш ресурсновартістне свято 8 Березня. Проти нас вже повстали всі маркетологи світу, особливо продають квіти/сердечка/ресторани та іншу романтику. А що робити тим, у кого немає партнера, або тим, хто вважає, що їхній партнер недостатньо романтичний і не робить подарунків, яких вони, королеви, гідні?

Як пережити цю болісну низку свят, радить психологиня, експертка благодійної організації "100% Життя" Катерина Панделі.

Варто зізнатися, що мало яка жінка отримує "Кадиллак" на кожне романтичне свято. Будемо відверті, навіть плюшевого ведмедя з вшитою діамантовою обручкою отримують небагато. Багато жінок незадоволені тим, що їхній партнер – чоловік, шанувальник, коханець – "відмазався" непоказним букетом і купленою в ларьку шоколадкою. А то і геть нічого не подарував, аргументуючи відсутність подарунка тим, що "14 лютого – чисто комерційне свято, яке вигадане для викачування грошей". Те, що у когось з подарунками зрослося, а у вас - ні, жахливо засмучує. Що ж робити, коли здається, що свято вирує на всіх вулицях, крім вашої?

Почнемо з того, що стратегія порівнювати себе з кимось дуже популярна на пострадянському просторі і буквально вшита в мізки. Це трапляється через те, що наші радянські батьки або рідко хвалили дітей, або постійно їх з кимось порівнювали. Відомий мем "Син маминої подруги" походить саме звідти. На жаль, ми дуже рідко коли опираємося на власні відчуття, а продовжуємо орієнтуватися на чиїсь успіхи і досягнення, знецінюючи себе. У свята спливають глибокі дитячі травми від недостатньої віри в свої сили: ми згадуємо сусідок, які краще вчилися, однокласниць, які краще співали. І тут ще якісь інші баби, яким дарують троянди довші і розкішніші, ніж нам! Прикро, та ще й як!

Але образа – дуже дитяче почуття. Так, зараз ми вже дорослі, і можемо самі собі стати кращою мамою і татом на світі! Купити собі самій квіти, зводити себе до ресторану, подарувати собі романтичний вікенд... Замість цього ображаємося на партнера і весь світ, що говорить про нашу абсолютно дитячу позицію.

І коли починається це круте піке дитячої образи - спливає питання про власну цінність і любов до себе. Як ви можете спиратися на власні сили, реанімувати цю скривджену частину себе, поранену в дитинстві? Якщо ви знаєте собі ціну, то прекрасною стратегією може стати "Ну ок, у мене немає партнера, і це свято мені зараз не дуже підходить, але це не привід засмучуватися". І може бути, це свято саме й стане першою вправою на любов до себе і вмінням спиратися на свою дорослу частину замість дитячої?

І тільки коли ви самі себе починаєте любити, простір навколо вас починає згортатися найкращим чином. Коли людина впевнена в собі та інвестує в свій розвиток (і мова йде не лише про фінанси), тоді вона починає бути привабливою, і в житті все складається інакше. І тоді, може, наступного року ці свята будуть для вас найбажанішими і повними приємних сюрпризів!

Залиште свій коментар

Вибір редакції