Олігархи захопили орбіту: в США відкрито перший в світі космопорт

На першу космічну подорож, яка має відбутися у 2012 році, квитки по 200 тисяч доларів за штуку купили вже понад 450 людей.

Відкриття космопорту "Америка" / Фото: AFP
У пустелі американського штату Нью-Мексико відбулося відкриття першого у світі комерційного космопорту "Америка".

Будівництво цього розкішного терміналу, звідки багаті туристи будуть здійснювати польоти "до кордону з космосом", обійшлося в 209 мільйонів доларів, причому деяка частина суми була взята з бюджету США, пише The Daily Mail.

Ідея побудувати космопорт кілька років тому прийшла в голову ексцентричному британському мільярдерові Річарду Бренсону.

У 2005 році між чиновниками з Нью-Мексико і компанією Бренсона Virgin Galactic була досягнута домовленість про будівництво космічного терміналу, яке раз у раз затримувалося через суперечки з підрядником, а також через проблеми з будівельними нормативами.

Проте, через шість років - 17 жовтня 2011 року, Бренсон представив світовій громадськості нову дорогу розвагу - космопорт "Америка".

Згідно з традиціями льотчиків і моряків, мільярдер розбив об шикарну футуристичну будівля пляшку шампанського. Щоправда, зробив він це не зовсім звичайно - повиснувши з даху на альпіністському спорядженні.

"Космопорт чудовий. Це в буквальному сенсі споруда не від світу цього. Нам залишився маленький крок на шляху до космосу", - заявив Річард Бренсон.

Він висловив сподівання, що перший суборбітальний політ буде здійснений в кінці 2012 року. Нагадаємо, тестовий політ успішно пройшов в 2010 році.

Річард Бренсон. Відкриття космопорту "Америка" / Фото: AFP
"Сьогоднішній день дуже зворушливий: наша мрія стає більш реальною, - сказав Бренсон. - Люди починають вірити. Люди раптом зрозуміли, що все це реальність".

Квитки на космічну подорож по 200 тисяч доларів за штуку купили понад 450 людей, близько 150 з них були присутні на відкритті "Америки".

За таку чималу суму багатим туристам пропонують 2,5-годинний політ і п'ять хвилин невагомості.

Річард Бренсон заявив у понеділок, що він і двоє його дітей будуть в числі перших, хто відправиться у політ з космопорту "Америка".

"Ми хочемо бути впевнені в тому, що перевірили кораблі вздовж і впоперек, що вони без проблем доставлять космічних мандрівників до точки призначення і назад. Якщо ця перевірка займе у нас трохи довше часу, ніж ми розраховували, то нічого страшного", - зазначив британський мільярдер.

Передбачається, що на комерційному космодромі будуть розташовуватися основний офіс Virgin Galactic, центр з управління суборбітальними польотами.

"До кордону з космосом" туристів будуть відправляти на кораблях WhiteKnightTwo і SpaceShip Two, схожих на три з'єднаних між собою літака.

Комерційна служба космопорту "Америка" почне працювати після того, як компанія отримає ліцензію від управління цивільної авіації США. NASA вже підписала контракт на 4,5 мільйона доларів з Virgin Galactic на три дослідних рейси.

Читайте також:

Росія готує масштабний проект з космічної оборони Землі

Вперше в історії України в космос може полетіти жінка

Американська компанія будує першу в світі багаторазову космічну ракету (відео)

Китай став ближче до космосу, запустивши "Небесний палац"

У США відкрили космодром для туристичних рейсів

У США відкрили космодром для туристичних рейсів

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Космічна Одіссея
Наступна публікація