Китай став ближче до космосу, запустивши "Небесний палац"

Запуск космічного модуля є підготовкою до створення космічної станції, початок будівництва якої заплановано на 2020 рік.

Китай зробив перший крок до створення космічної станції, здійснивши запуск пробного безпілотного космічного модуля "Тяньгун-1", або "Небесний палац-1".

Модуль був виведений на орбіту ракетою-носієм "Чанчжен-2Ф" ("Великий похід-2Ф"). Запуск транслювався у прямому ефірі Центрального телебачення республіки. Старт корабля відбувся о 21:16 за місцевим часом (16:16 за Києвом).

Запуск безпілотного модуля відкриває програму, що передує створенню китайської космічної станції. Китай має намір запустити аналогічні кораблі, а у 2020 році почати будівництво космічної станції.

Зокрема, в ході роботи модуля планується відпрацювати процес стиковки апаратів на орбіті, забезпечити відповідний рівень життєдіяльності та безпеки космонавтів у період короткочасного перебування на борту, умови для їх роботи, провести медичні експерименти, тести в галузі використання космічного простору, а також випробувати технічне обладнання космічної станції.

За словами головного конструктора китайських пілотованих космічних апаратів Чжоу Цзяньпіна, орбітальна станція буде доступна для дослідників з інших країн у рамках програм міжнародного співробітництва, "Станція буде дослідницької платформою для китайських та іноземних учених. Це буде дуже відкрита програма", - сказав він.

Поки що китайська станція знаходиться на стадії розробки. Запуск її модулів на орбіту планується здійснювати за допомогою розроблюваної на даний час важкої ракети-носія Великий Похід-5. Для цієї програми КНР також споруджує новий космодром на острові Хайнань, ракета і космодром повинні бути готові до 2020 року, зазначив Чжоу Цзяньпін.

Читайте також:

У Китаї впав 30-тонний "прибулець" з іншої галактики

У США показали унікальний літак: долетить будь-куди без дозаправки

Перший авіаносець Китаю успішно завершив випробування

Японці створили найшвидший автомобіль на повітрі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: