Китай став ближче до космосу, запустивши "Небесний палац"

Запуск космічного модуля є підготовкою до створення космічної станції, початок будівництва якої заплановано на 2020 рік.

Китай зробив перший крок до створення космічної станції, здійснивши запуск пробного безпілотного космічного модуля "Тяньгун-1", або "Небесний палац-1".

Модуль був виведений на орбіту ракетою-носієм "Чанчжен-2Ф" ("Великий похід-2Ф"). Запуск транслювався у прямому ефірі Центрального телебачення республіки. Старт корабля відбувся о 21:16 за місцевим часом (16:16 за Києвом).

Запуск безпілотного модуля відкриває програму, що передує створенню китайської космічної станції. Китай має намір запустити аналогічні кораблі, а у 2020 році почати будівництво космічної станції.

Зокрема, в ході роботи модуля планується відпрацювати процес стиковки апаратів на орбіті, забезпечити відповідний рівень життєдіяльності та безпеки космонавтів у період короткочасного перебування на борту, умови для їх роботи, провести медичні експерименти, тести в галузі використання космічного простору, а також випробувати технічне обладнання космічної станції.

За словами головного конструктора китайських пілотованих космічних апаратів Чжоу Цзяньпіна, орбітальна станція буде доступна для дослідників з інших країн у рамках програм міжнародного співробітництва, "Станція буде дослідницької платформою для китайських та іноземних учених. Це буде дуже відкрита програма", - сказав він.

Поки що китайська станція знаходиться на стадії розробки. Запуск її модулів на орбіту планується здійснювати за допомогою розроблюваної на даний час важкої ракети-носія Великий Похід-5. Для цієї програми КНР також споруджує новий космодром на острові Хайнань, ракета і космодром повинні бути готові до 2020 року, зазначив Чжоу Цзяньпін.

Читайте також:

У Китаї впав 30-тонний "прибулець" з іншої галактики

У США показали унікальний літак: долетить будь-куди без дозаправки

Перший авіаносець Китаю успішно завершив випробування

Японці створили найшвидший автомобіль на повітрі

ВідеоКитай став ближче до космосу, запустивши "Небесний палац"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: