Як часто треба поливати город, щоб зібрати багатий урожай

Як часто треба поливати город, щоб зібрати багатий урожай

Як часто треба поливати город / Фото: Freepik

Як правильно поливати город: поради досвідчених господарів.

Якщо правильно доглядати за городніми культурами, то можна зібрати дуже великий урожай. І ключову роль у цьому відіграє правильне ы вчасне поливання. Щоб овочі, ягоди та фрукти рясно вродили, їм потрібна достатня волога, адже без води рослина гине. Розповідаємо, як і коли треба поливати городину влітку, щоб восени зібрати максимально великий урожай.

Які наслідки недостатнього або надмірного поливання рослин

Що варто пам’ятати під час поливання городніх культур? Їх не треба надмірно зволожувати, надмірне поливання так само шкідливе для рослин, як і його відсутність. Тому необхідно завжди дотримуватися міри. Мінімальне поливання також не на користь рослинам – на рясний врожай можна не чекати.

Якщо літо видалося посушливим, городину обов’язково треба поливати, бо рослини можуть загинути. Під час посухи можуть одразу загинути капуста, огірки, помідори, перець тощо.

Під час поливання варто враховувати тип ґрунту на вашій земельній ділянці. Якщо земля піщана, її треба поливати частіше, бо вона не тримає вологу. Якщо ґрунт щільний, він добре триматиме вологу всередині, тому часто поливати не треба.

Так само небезпечним є надмірне поливання, через що може застоюватися вода і відбувається підвищення кислотності ґрунту. Це призводить до загнивання кореневої системи рослин і городина гине, бо коріння не спроможне живити стебло та плоди. Якщо вода застоялася, варто просто зробити борозенки, щоб вона пішла з залитої ділянки.

Коли та як часто поливати город

Городні культури треба поливати тоді, коли немає прямих сонячних променів. Тому не варто поливати город обідньої пори, коли сонце перебуває на піку, бо вода швидко випаровується, а рослини можуть просто згоріти. Не варто також поливати городину пізно ввечері, адже це може призвести до загнивання коренів рослин. Найкраще поливати вранці та після шостої вечора.

Графік поливання городніх культур залежатиме від регіону вашого проживання. Там, де клімат вологий, одного поливання на дві доби буде достатньо. Якщо в регіоні часті посухи, тоді треба поливати двічі на добу.

Як правильно поливати город: поради досвідчених господарів

  • Намагайтеся поливати городні культури під коріння, бо потрапляння води на листя може призвести до ураження грибковими захворюваннями.
  • Якщо на вулиці холодно, поливання краще проводити вдень, коли температура максимально підвищується.
  • За спекотної погоди після поливання треба покрити ґрунт соломою чи травою там, де ростуть найпримхливіші рослини, щоб уникнути випаровування води з ґрунту.
  • Після поливання ґрунт треба розпушувати, щоб рослини могли отримувати достатньо кисню та корисних речовин.
  • Температура води для поливання має бути не нижчою за 18 градусів.
  • Якщо у вас жорстка вода для поливання, її варто пом’якшити, використовуючи добавки, які продаються в спеціалізованих магазинах.

Читайте також:

Дині виростуть розміром з голову: ось який диво-метод потрібно використовувати — і жодної хімії

Цибуля не випускатиме "стрілок", виросте великою й солодкою: що треба зробити

Підживіть часник цим копійчаними засобом – і він не пожовтіє, не хворітиме й виросте з кулак

Повʼязані теми:

Наступна публікація